Канони до сповіді та причастя читати. Молитви перед сповіддю та причастям: правильна підготовка до святих обрядів (2023)

Table of Contents
Молитва домашня та церковна Пост Настрій та поведінка Сповідь Як навчитися каятися? Як готуватись до сповіді? Приступати до Святого Причастя можуть православні християни: Не можуть причащатись! Перед і під час Святого Причастя слідує: Перелік гріхів, розтрощених у наш час Гріхи проти ближнього: Гріхи проти самого себе: Гріхи за планом дев'яти Заповідей Блаженств Коли Таїнство Сповіді не відбувається: Коротка Сповідь Дмитра Ростовського Як готуватися до Таїнств Які молитви слід читати Приготування до сповідання гріхів Пам'ятка тому, хто готується до Святого Причастя Які молитви читати перед сповіддю та Причастям? Загальні принципи підготовки до причастя Про сповідь У день Святого Причастя Частота причастя Таїнство сповіді та причастя Молитва, яку потрібно читати перед сповіддю та причастям Які молитви читати перед сповіддю та причастям Таїнство Сповіді Підготовка до таїнства Які молитви слід читати Для чого слід сповідатися та причащатися Сповідь та причастя: як готуватися Videos

Священику часто доводиться у аналоя з Хрестом і Євангелієм не приймати сповідь тих, хто покається, а вислуховувати промови самовиправдання і засудження ближніх (родичів, співробітників, сусідів і т. д.). небажання поговорити зі своєю совістю, витягти гріх назовні і обмити її покаянням.

Сповідь— це не розмова про свої недоліки, сумніви і не розповідь духовника про своє життя. Сповідь - це покаяння серця, народжене жагою очищення від скверни гріха. Ми приходимо на сповідь із наміром отримати прощення гріхів від Господа Бога через священика. Так знай же, що сповідь твоя буває порожня, безплідна, недійсна і навіть образлива для Господа, якщо ти йдеш на сповідь без будь-якої підготовки, не випробувавши своєї совісті, по сорому чи іншій причині приховуєш свої гріхи, сповідуєшся формально, холодно, механічно, не маючи твердого наміру виправитися.

Ось що необхідно виконувати при підготовці до Таїнств Покаяння та Євхаристії (Причастя):

3 дні - пост(Виключається їжа тваринного походження, утримання від розваг).

Виконувати таке молитовне правило:

 • МОЛИТВИ РАНКОВІ
 • МОЛИТВИ НА СОН ГРАДУЧИМ

Канони:

 • ПОКАЯНИЙ ДО ПАНА НАШОМУ ІСУСУ ХРИСТА
 • МОЛЕБНИЙ ДО ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ
 • АНГЕЛУ ЗБЕРІГАЧУ

За книгою ДОСВІД ПОБУДУВАННЯ ІСПОВЕДІ скласти сповідь на папері.

У дні підготовки до сповіді слід відвідувати богослужіння у храмі, читати Євангелію.

  МОЛИТВИ НА СОН ГРАДУЧИМ

  КАНОН ДО СВЯТОГО ПРИЧАЩЕННЯ.

Після півночі вже не їдять і не п'ють, бо прийнято приступати до таїнства причащання натще (не можна курити).

Вранці прочитуються:

  МОЛИТВИ РАНКОВІ

  НАСЛІДКА ДО СВЯТОГО ПРИЧАЩЕННЯ, крім канону, прочитаного напередодні.

Після закінчення служби треба поспішити додому, прочитати БЛАГОДАРНІ МОЛИТВИ ЗА СВЯТОМ ПРИЧАЩЕННЯМ і залишок дня провести в читанні духовних книг та допомоги ближнім, убезпечуючи себе від порожніх розмов та розваг.

  Молитвослів

  "Досвід побудови сповіді". І. Селянкін.

  Новий Завіт

Причастя— таємниче, незбагненне розумом, глибоке і найтісніше з усіх можливих для людини з'єднання з Богом через смакування найбільшої святині — євхаристичних Дарів, Хліба та Вина — істинних Тіла та Крові Господа Ісуса Христа. Приступати до цього святого Таїнства треба, по можливості, щомісяця, але не рідше 4 разів на рік. До нього має ретельно підготуватися, щоб Причастя було не суд і не засудження.

Готуючись до причастя неодмінно змирись з усіма, з ким мав конфлікт чи сварку. Причащатися у ворожнечі – тяжкий гріх.

Напередодні дня причастя необхідно бути присутнім на вечірньому богослужінні. Це неодмінна умова приготування до таїнства Причастя.

Таїнству Причастя обов'язково має передувати таїнство Сповіді.

На причаснику обов'язково має бути натільний хрестик.

До святої Чаші слід підходити з благоговінням, нікого не штовхаючи, усвідомлюючи свою негідність. Руки на грудях скласти хрестоподібно, праву на ліву. Перед Чашею не хреститися .назвати своє повне ім'я, дане при хрещенні. Обережно прийняти св. Дарунки, поцілувати край Чаші та спокійно відійти. Дарунки відразу ж, якщо потрібно, розжувати та проковтнути. Потім запит Дари “теплотою” і з'їсти частинку просфори.

Зазвичай люди, недосвідчені в духовному житті, не бачать ні множини своїх гріхів, ні їх мерзенності - "нічого особливого я не робив, у мене тільки дрібні гріхи, як у всіх, - не крав, не вбивав". А самолюбство? Неперенесення докорів? Черствість? Людиноугоддя, слабкість віри, відсутність любові до ближнього? Хіба це все гріхи? Придивимося до себе уважніше, пригадаємо, чого зазвичай нас дорікають наші близькі та знайомі. Дуже часто їх звинувачення та докори справедливі. Хіба ми досягли лагідності, безгнівності, смирення? Хіба кожну людину ми любимо так, як наказано Спасителем?

Знати свої гріхи це ще не означає каятися в них. Щоправда, Господь приймає сповідання: — щире і сумлінне, навіть якщо воно й не супроводжується сильним почуттям каяття, якщо і цей свій гріх — скам'яне нечуття серця — ми сповідуємо мужньо і відверто, без лицемірства. І все ж, скруха серця, скорбота про гріхи свої є найважливішою з того, що ми можемо принести на сповідь. Для пом'якшення нашого серця та загострення покаянного почуття потрібні молитовні приготування до сповіді та посту. Пост порушує згубне для духовного життя тілесне благополуччя і благодушність, розпушує ґрунт нашого серця, яке після цього зможе ввібрати молитву, слово Боже, житія святих, творіння Святих Отців, а це, у свою чергу, надасть нам сили боротися з гріхом і творити добрі справи .

Не треба на сповіді чекати на запитання, треба самому зробити зусилля, адже сповідь — це подвиг і самопримус. Говорити треба точно, не затемнюючи непривабливості гріха загальними виразами. Потрібно відмовитися від спроб виправдати себе "пом'якшувальними обставинами", відмовитися від посилань на інших, які нібито ввели в гріх. Сповідь має бути повною, тобто ми повинні сповідувати всі наші гріхи, нічого не приховуючи і не відкладаючи на потім. Нерозкаяні гріхи постійно обтяжують душу і готують їй вічне засудження. Повинно соромитися гріх, а не каятися в ньому. Не смій думати, що твої гріхи такі великі, що не варто і каятися. Хто приймає наше покаяння? Хто лікує наші гріховні виразки? Всемогутній Бог. Всемогутній Лікарю! І як такий Він і прощення робить можливим для всіх найтяжчих гріхів.

Невірно думати, що після сповідання наших багатьох гріхів священик стане нехтувати нами, як грішниками. Навпаки, будь-який священик радіє щирому каяттю грішника, як добрий пастир радіє, знайшовши втрачену вівцю. Знаючи наші недуги, він вірніше зможе допомогти нам, вказати спосіб зцілення від наших гріховних виразок.

Сповідатися треба якнайчастіше, проміжки між сповідями мають бути наповнені внутрішньою боротьбою з гріховними спокусами, зусиллями до праведного життя, що підкріплюються попередньою сповіддю, очікуванням та приготуванням до наступної.

Перелік найпоширеніших духовних хвороб, гріхів, злих навичок, пристрастей:

Цей перелік наводиться для того, щоб той, хто готується до сповіді, міг глибше розглянути себе, точніше знайти вирази, назви своїх хвороб. Корисно при цьому скласти приблизний план для себе - які гріхи сповідувати, щоб не забути на сповіді; але треба буде не просто прочитати кмітливість паперу про свої виразки, а з почуттям провини і каяття відкрити їх перед Богом, виймати їх зі своєї душі як гидких змій і з почуттям огиди позбавлятися їх.

МАЛОВЕР'Я.Сумнів у всемогутності та милосерді Творця. Невдячність Богові за все, що з нами відбувається. Приписування успіхів собі та ремствування за невдачі на Бога. Погляд на Православ'я як на національну традицію набір зовнішніх обрядів. Розбіжність наших слів і діл у храмі та за церковною огорожею.

Забобона і єресь.Віра в прикмети, сни, гороскопи, астрологічні прогнози. Звернення за допомогою до посередників бісівської сили — окультистів, екстрасенсів, біоенергетиків, безконтактних масажистів, гіпнотизерів, народних цілителів, чаклунів, ворожіїв, знахарів, ворожок, астрологів, парапсихологів, саєнтологів. Перегляд та прослуховування теле- та радіопередач за їх участю, читання окультної літератури. (“Білих” чаклунів та цілителів не існує.Навіть якщо вони читають молитви, вішають на сцені ікони та запевняють у своїй любові до Церкви – не вірте! За вченням Святих Батьків, це вовки в овечій шкурі).Участь у сеансах кодування, зняття “псування та пристріту”, спіритизму. Контактування з НЛО та “вищим розумом”. Підключення до "космічних енергій". Вивчення теософії, східних єдиноборствта релігійних культів, заняття йогою, медитацією, обливанням за системою Порфирія Іванова. Вивчення "живої етики" Реріхів, діанетики та саєнтології (вчення Хаббарда) та участь у сеансах одітингу та ін.

Відвідування виступів протестантських проповідників, участь у зборах баптистів, євангелістів, адвентистів, п'ятидесятників (харизматиків), “церкви “Слово Життя”, мунітів ("церква об'єднання"), "свідків Єгови", "богородичного центру", "білого братства" та інших. неправославних релігійних організацій. Перегляд та прослуховування теле- та радіопередач за їх участю. Участь у неправославних богослужіннях, прийняття хрещення у сектантів. Відвідування служб та участь у Таїнствах у розкольників, багато з яких називають себе православними, але не перебувають у спілкуванні з Російською Православною Церквою: старовірів, уніатів (греко-католиків) та інших (Українська Православна Церква - Київський Патріархат), Вільна Православна Церква ”, “Істинна Православна Церква” тощо). Агітація та поширення ідей згаданих сект, “церквей” та організацій. 1

КОЩУНСТВО І БОЖБА.Нарікання на Бога за страждання, які здаються нам незаслуженими. Неблагоговійне ставлення до Бога, церковних святинь, Таїнств. Нешанобливість до священнослужителів. Згадка імені Божого або Пресвятої Богородиці всує (у побутових розмовах як вигуки: "Ах, ти, Господи!", "Бог з ним", "Все у нас не слава Богу" та ін.). Згадка священних слів жартома, у гніві, поряд із образами. Молитва про покарання іншої людини. Також гріховно загрожувати гнівом Господнім своїм ворогам. Закликання нечистої сили у гніві чи простій розмові (чортання). Вживання лайливих слів.

НЕМОЛИТНІСТЬ.Зневага до церковної служби. Невідвідування церкви у недільні та святкові дні. Запізнення на церковну службу через недбальство і відхід з храму до закінчення служби. Неуважність і розсіяність на домашній та церковній молитві. Розмови під час богослужіння. Нечаста сповідь та причастя без належного приготування. Нерозуміння сенсу скоєних Таїнств та відсутність інтересу до цього пізнання. Невиконання ранкових та вечірніх молитовних правил. Невиконання молитви до та після їжі.

ГОРДІСТЬ І ПОМАР.Самолюбство. Висока думка про себе, про свої уявні переваги. Високоумство, втрата простоти. Свавілля, непослух. Самовиправдання, осуд ближнього. Бажання повчати та рятувати інших. Шукання слави, похвали від людей. Неоднакове ставлення до оточуючих (обличчя). Творіння добрих справ, милостиня та молитва на виду, на показ людям (лицемірство). Людиноугоддя, хитрість, лестощі. Гнів, дратівливість. Запальність, грубість. Егоїзм. Заздрість. Впертість.

ДУХОВНА ПРИНЕСТЬ.Думка про свою обраність, шанування себе гідним і досягли особливої ​​духовної досконалості. Прийняття снів за божественні “одкровення”. Довірливе ставлення до явищ наяву видінь та знамень.

Смуток.Згасання любові до оточуючих, байдужість до чужого страждання, невміння радіти радості ближнього. Сумнів у можливості прощення своїх гріхів. Порожнє проведення часу, "вбивання часу". Лінь. Зайвий сон. Телевізійна всеїдність. Читання пусті книги.

СВЯТОСЛОВА.Порожні, марні розмови. Плітки, переказ чуток. Любов до суперечок. Порожній сміх, жарти, гостроти.

БРЕХНЯ.Введення ближнього в оману словом, ділом чи мовчанням. Невиконання цих обіцянок. Плітки, вигадки та перебільшення у пустопорожніх бесідах. Наклепи. Смілива міркування про малозрозумілі речі. Жарти, що ґрунтуються на обмані.

СРЕБЛЮБИ.Пристрасть до грошей, речей, до всякого роду матеріальних благ, що виявляється як у формі марнотратності, так і в протилежній їй скупості. Бажання багатства. Заздрість. Немилосердя, зневага до жебраків. Надмірна турбота про свій добробут та страх його втратити. Азартні ігри.

ЗЛОДІЙСТВО.Незаконне привласнення чужого майна (приватного чи державного). Неповернення грошових боргівабо речей, даних на час. Дормажерство, жебракування без крайньої необхідності. Завдання шкоди майну ближнього. Стягнення оплати своєї праці понад належне (лихоимство).

ЗАГАЛЬНІ угоди.Ставлення до їжі, як джерела задоволення. Об'єднання. Пияцтво. Куріння. Недотримання постів (багатоденних - Великого, Петрова, Успенського та Різдвяного (Філіппова), одноденних - по середах та п'ятницях, та у особливі, встановлені Церквою, дні). Вживання їжі від нудьги, від смутку, від неробства. Невдоволення їжею.

БЛУДІЯ.Блуд (неосвячений таїнством Шлюбу тілесний зв'язок холостого чоловіка та незаміжньої жінки). Перелюб (порушення подружньої вірності). Кровозмішування. Чоловіки, скотоложство, рукоблуддя. Перегляд спокусливих видовищ, розпусних фільмів, картин, книг. Спокусливі розмови, непристойні історії. Блудні мрії. Нестриманість у подружньому житті у пісні дні.

Вбивство.Позбавлення життя іншої людини. Спроба самогубства. Аборт (рівнозначний убивству). Керівництво, нанесення побоїв, ран, каліцтв. Підбурювання на бійку, стравлювання людей плітками, наговорами, наклепами. Ненадання допомоги хворому, вмираючому, бездомному, голодному, потопаючому на ваших очах, що б'ється або пограбується, потерпілому від пожежі або повені. Вбивство тварин без потреби, катування їх. Чи не виховання дітей у православній вірі. Жорстоке слово, лайка, знущання, глузування з чужого горя.

До таїнства Святого Причастя необхідно себе готувати говінням, тобто:

молитвою, постом, належним настроєм, поведінкою та сповіддю.

Молитва домашня та церковна

Бажаючий причаститися повинен принаймні за тиждень молитовно підготувати себе до цього: більше і старанніше молиться вдома вранці та ввечері та, що дуже бажано, щодня відвідувати ранкові та вечірні церковні Богослужіння. Якщо робота перешкоджає регулярному відвідуванню Богослужінь, то в храм треба ходити, наскільки дозволяють обставини, але принаймні треба бути на вечірньому Богослужінні напередодні дня Причастя.

Напередодні Причастя (ввечері) необхідно прочитати наступні канони та молитви з «Правила до Св. Причастя»:
канон покаяний до Господа нашого Ісуса Христа;
канон молебний до Пресвятої Богородиці;
канон Ангелу Хранителю;
молитви на сон прийдешній;


Вранці перед Причастям необхідно прочитати:
ранкові молитви;
наслідування і молитви до Святого Причастя.

Пост

1. Необхідно в міру сил протягом говіння дотримуватися посту, тобто утримування від скоромної їжі: м'яса, молока та молочних продуктів, яєць (а в суворий піст — і риби), і взагалі необхідна помірність у їжі. Поститися перед Святим Причастям треба тиждень (немічним і слабким, з благословення духовника, 2-3 дні). Слід їсти менше, ніж звичайно, уникати святкових застіль, утримуватися від вживання спиртних напоїв. Що ж до куріння, то це не тільки шкідлива звичка, а й гріх, якого треба позбавлятися.
2. З 12 години ночі напередодні Причастя не дозволяється їсти та пити, за винятком прийому обов'язкових ліків, призначених лікарем. Вранці перед Причастям не можна приймати просфору, освячену воду. До утримання від їжі та пиття перед Святим Причастям треба привчати дітей із раннього віку.

Настрій та поведінка

Той, хто готується до Святого Причастя, повинен:
усвідомити необхідність очищення душі від гріхів у таїнстві Сповіді;
примиритися з усіма, хто його образив, берегти себе від почуття гніву і роздратування, утримуватися від засудження, будь-яких непотрібних думок та розмов;
відмовитися від відвідування розважальних місць і товариств, які можуть дати привід до спокуси та гріха.
Корисно міркувати про велич таїнств Причастя, проводячи, наскільки це можливо, час у усамітненні, читанні Євангелія та книг духовного змісту, особливо про покаяння, підготовку до сповіді. Потрібно утриматися від перегляду телепередач, читання світської літеретури, журналів, газет, прослуховування розважальної музики.

Сповідь

1. Бажаючий причаститися повинен обов'язково сповідатися – принести щире каяття у своїх гріхах Богу в присутності священика, щиро розкривши свою душу і не приховуючи жодного гріха. Перед сповіддю треба неодмінно примиритися як із кривдниками, так і з ображеними, смиренно випросивши у всіх прощення. Прощнення зазвичай запитується у такій формі: «Пробач мені, грішного», потім прийнято відповідати: «Бог тебе пробачить, пробач і ти мене, грішного».
2. Під час сповіді не слід чекати на питання священика, а висловлювати самому все, що тяжить душу, ні в чому себе не виправдовуючи і не перекладаючи вину на ближнього.
3. Зручніше сповідатись напередодні, з вечора, щоб увесь ранок присвятити молитовній підготовці до Святого Причастя. В крайньому випадку, можна сповідатись і вранці, але бажано встигнути сповідатись до початку Літургії.
4. Сповідаючись, необхідно прийняти тверде рішення не повторювати своїх колишніх гріхів.
5. Без сповіді причащаються:
немовлята (діти до 7 років);
новохрещені (ті, над ким учора чи сьогодні було зовсім таїнство Хрещення)
6. Жінці, яка перебуває в очищенні (під час місячних; після пологів – до читання священиком над жінкою очисних молитов /читаються, як правило, на 40-й день), не можна приступати до обрядів Сповіді та Причастя (крім особливих випадків, як наприклад, хвороба на смерть).

Сповідь – вміння бачити свої гріхи

Багато хто вважає себе віруючими, ходять до церкви, моляться, а каятися не вміють, не бачать своїх гріхів. Якщо ми, прийшовши на сповідь, не знаємо, що сказати, це ще не означає, що ми безгрішні.

Як навчитися каятися?

Для цього треба постійно контролювати себе, свої вчинки, слова та думки. Тільки помітимо щось недобре, одразу звертаємося з жалем до Бога: «Пробач, Господи, мене окаянного і помилуй!» А потім сповідаємо гріх перед священиком.
«Вранці випробувай себе, як провів ніч, а ввечері так само, як провів день, — радить преподобний авва Дорофей. – І серед дня, коли обтяжишся помислами, розглянь себе». І преподобний Симеон Богослов каже: «Здійснюй щовечора суд собою, як день провів: чи не засудив кого? Чи не досадив комусь словом? Чи не дивився пристрасно на чиєсь обличчя?»

Як готуватись до сповіді?

До сповіді треба готуватися заздалегідь: все продумати, згадати всі гріхи, пройти по звивинах своєї душі, і обов'язково все записати, а то підемо до батюшки на сповідь, і ворог може затьмарити розум – все забудемо. А ще краще – виробити звичку щодня записувати, аніж згрішив. Перед тим, як спати, можна уявити собі минулий день, як ми його провели: як вранці молилися, чи не розсіяно, де були наші думки – в словах молитви або на кухні, в магазині; Чи не образили когось у цей день, чи не лаялися, чи не ображалися, якщо хто нас насварив, чи не заздрили, чи не марнославились? А як сиділи за столом? Напевно, зайве з'їли? Чи молилися перед кожною справою, чи думали хоч трохи про свою душу? Або тільки про тіло? А ніч як минула? Може були нечисті сни, бо день провели у нечистоті.
І ось, якщо навчимося так контролювати себе, то знатимемо, що говорити на сповіді. Від каяючого вимагається:
усвідомлення своїх гріхів
засудження себе в них
самовикриття перед духовником
покаяння не лише словом, а й ділом. Покаяння є виправлення – нове життя
скруха та сльози
віра у прощення гріхів
ненависть до колишніх гріхів.
Відповідно до правил Правовловної Церкви, її члени повинні приступати до сповіді, починаючи з семирічного віку.

Приступати до Святого Причастя можуть православні християни:

Готувалися до прийняття Таїнства
сьогодні вранці або вчора ввечері ті, хто сповідався і отримав дозвіл від священика приступати до Причастя;
нічого не їсти (не їли і не пили) з 12-ї години ночі;
що прийшли в храм до початку Богослужіння (у крайньому випадку, не пізніше за читання Євангелія).

Не можуть причащатись!

нехрещені (до них відносяться і ті, хто був хрещений священиком-розкольником);
інославні (римо- та греко-католики);
розкольники (тобто ті, хто брав участь у служіннях у храмах, що знаходяться у розколі з Православною Церквою);
сектанти (баптисти, «свідки Єгови» та ін.)
Всі вони можуть приступити до Святого Причашення лише після того, як принесуть покаяння в цьому на сповіді та пообіцяють надалі зберігати вірність Святій Православній Церкві.

Без натільного хрестикаприступати до Святого Причастя непристойно і неприпустимо.До Святого Причастя також можуть бути не допущенілюди, що пропустили / запізнилися (без поважних причин) на Вечірнє богослужіння або запізнилися до початку читання Божественною Літургією! Якщо Ви пропустили або запізнилися до Вечірньої Служби або читання Годин перед Божественною Літургією, обов'язково скажіть про це священикові на сповіді.

Перед і під час Святого Причастя слідує:

1. Коли буде винесена Свята Чаша зі словами «Зі страхом Божим і з вірою приступіть», причасники, як і всі, хто перебуває в храмі, роблять земний уклін. Потім складають руки хрестоподібно на грудях – праву на ліву, і разом із священиком вимовляють про себе молитві перед Святим Причастям.
2. Потім підходять до Святої Чаші. Губи причасника мають бути чистими. Сумки, пакети та інші речі на час причастя необхідно передати на зберігання знайомим або за свічкову скриньку.
3. Першими причащаються чернечі, потім діти, потім чоловіки та жінки.
4. Між причасником, який знаходиться біля Святої Чаші, та рештою має бути відстань мінімум у півметра, щоб не штовхнути причасника на Святу Чашу.
5. Підходячи до Святої Чаші, чітко виразно вимовляємо своє християнське ім'я, тобто. те ім'я, яке дано нам у Святому Хрещенні.
6. Перед Чашею не хреститися, щоб випадково її не зачепити! Піднявши голову, широко розкриваємо вуста. Священик дає нам Причастя, проковтуємо Причастя, по можливості не жуючи, щоб нічого не залишилося в роті.
7. Платом витирають нам губи, цілуємо тільки Чашу внизу (але не руку священика), і, не хрестячись і не кланяючись, відходимо до столика із запивкою. Після смакування просфори та запивки (тобто. теплої водиз невеликою кількістю вина) можна зробити поясний уклін вівтарю.
8. У день Причастя земні поклони чинити не слід. Потім причасники повертаються на свої місця та залишаються у храмі до закінчення Богослужіння. Вислухають вдячні молитви за Святим Причастям, прикладаються до хреста, що в руках у священика, а потім у мирі та духовній радості виходять із храму.
9. Під час Причастя не можна ходити по храму і не можна розмовляти.
У день Причастя не можна цілуватися, начхати, намагатися не вживати спиртних напоїв, і взагалі, слід поводитися благоговійно і благочинно, щоб «чесно дотриматися в собі Христа прийнятого». Після служби бажано деякий час побути на самоті і мовчанні, зосереджуючись на думках про Божественне та зберігаючи свої почуття. Прийнято в день причастя одягати кращий одяг, як у найбільше свято.
На допомогу тому, хто кається.
Гріхи, сповідані раніше, повторювати на сповіді не слід, бо вони, як учить Свята Церква, вже прощені, але якщо ми їх знову повторюємо, то знову треба каятися.

Перелік гріхів, розтрощених у наш час

Гріхи проти Господа Бога:
гордість;
не виконання святої волі Божої, порушення заповіді;
не віра та маловір'я, сумнів у вірі;
відсутність надії на милосердя Боже, відчай;
надмірна надія на милосердя Господнє без прагнення перестати грішити;
лицемірне шанування Бога;
відсутність любові та страху Божого;
відсутність вдячності Господу за всі Його благодіяння, за скорботи та хвороби;
звернення до екстрасенсів, астрологів, ворожок, ворожків; заняття «чорною» та «білою» магією, чаклунством, ворожінням, спіритизмом;
віра в забобони, віра в сни, прикмети, талісмани;
хула і нарікання на Господа в душі та на словах;
невиконання обітниць, даних Богові;
покликання імені Божого марно (без потреби), клятва ім'ям Господа;
блюзнірське ставлення без належного благоговіння до ікон, мощів, свічок, святих, Святого писання тощо;
читання єретичних та сектантських книг та зберігання їх у себе вдома, перегляд богохульних телепередач;
соромитися хреститися та сповідувати Православну віру;
ненесення натільного хрестика;
недбале виконання хресного знамення;
невиконання або погане виконання молитовне правила: ранкових та вечірніх молитов, інших молитов, поклонів тощо, не читав Святого Письма, духовної літератури;
пропускав без поважної причини недільні та святкові Богослужіння;
відвідування храму без старанності та старанності;
лінувався молитися, молитва розпорошена і холодна;
розмови, дрімота, сміх, ходіння храмом під час церковної служби; неуважне, розсіяне слухання читання та піснеспівів, спізнення на службу та відхід з храму раніше відпуста;
відвідування храму в нечистоті, дотик у нечистоті до ікон, свічок (для жінок);
рідкісне сповідання гріхів, свідоме приховування їх;
причастя без скорботи Божого, без належного приготування, не примірявшись з ближніми;
непослух духовному отцю, засудження священнослужителів, чернечих, нарікання та образа на них, ревнощі;
нешанування свят Божих, робота у святкові дні;
порушення постів, недотримання пісних днів – середи та п'ятниці;
слухання західних проповідників, сектантів, захоплення східними релігіями;
думки про самогубство чи спроби вбити себе.

Гріхи проти ближнього:

Відсутність любові до ближніх, ненависть до них, бажання зла;
відсутність прощення, вплив злом на зло;
нешанобливість до старших та вищих (начальства), до батьків; засмучення батьків;
невиконання обішаного;
несплата боргів;
явне чи таємне привласнення собі чужого;
побиття, замах на чуже життя; вбивство немовлят у череві (аборти), рекомендація робити їх ближнім;
грабіж, вимагання, підпали;
відмова від захисту слабкого і безневинного, байдужість до тонучого, замерзаючого, палаючого, що потрапив у біду;
ленність у роботі;
непоситання чужої праці;
погане виховання дітей: поза християнською вірою;
немилосердя, зневага та засудження малозабезпечених, скупість у милостині;
неповідання хворих у лікарнях та вдома;
жорстокосердя;
перемова, непоступливість у суперечці з ближніми;
наклеп, осуд, лихослів'я, плітки, переказування чужих гріхів;
образа, образа, ворожнеча із ближніми;
скандали, істерики, прокляття, зухвалість, нахабна і вільна поведінка стосовно ближнього;
лицемірство, злі жарти, шпильки;
гнів, роздратування, підозра ближніх у непристойних вчинках;
обман, лжесвідчення;
бажання спокусити чи спокусити інших;
ревнощі;
неправдивість, розповідь непристойних анекдотів;
небажання молитися на наставників, рідних, ворогів;
розбещення своїми діями ближніх;
користолюбство у дружбі, зрада та зрада друзів та близьких;

Гріхи проти самого себе:

Гордість, марнославство, зарозумілість;
самолюбство;
бажання зла ближньому, мстивість;
несмирення, неслухняність, самовпевненість;
брехливість, заздрість;
прозорість, лихослів'я;
роздратування, обурення, пам'ятання зла, норовливість, уразливість;
засмучення, туга, смуток;
роблення добрих справ напоказ;
скупість;
ліньки;
дозвільне проведення часу, бажання поспати, обжерливість (багатоїдіння, бажання поласувати);
непам'ятання про християнське смирення, чесноти, про смерть і пекло, безтурботне і недбайливе проведення часу, відсутність бажання виправитися;
перевага земного та матеріального небесному, духовному;
пристрасть до грошей, речей, розкоші, насолод;
надмірна увага до плоті;
прагнення до земних почестей та слави;
куріння, вживання наркотиків, спиртного (упивання доп'яну);
гра в карти; азартні ігри;
прикраса себе заради спокуси інших;
заняття зведенням, проституцією;
спів непристойних пісень, лихослів'я, переказ анекдотів;
перегляд порнографічних фільмів, читання порнографічних книг, журналів;
сприйняття блудних помислів, осквернення уві сні;
вчинення розпусти (не будучи у шлюбі);
скоєння перелюбства (зрада, одружений);
дозвіл собі вольностей до шлюбу, та нестримність у подружньому житті;
рукоблуддя (осквернення себе блудними дотиками), содомський гріх, блудні збочення у шлюбі;
жорстокість до тварин, птахів, вбивство тварин та птахів без потреби, униження дерев;
зневіра, смуток, вчинення гріха зором, слухом, смаком, нюхом, дотиком, пожадливістю, нечистотою і всіма своїми почуттями, думками, словами, бажаннями, справами (тут потрібно назвати гріхи, які не були перераховані і тяжіють душу)

Гріхи за планом дев'яти Заповідей Блаженств

Чи виконуєте ви євангельські заповіді? Чи дбаєте прикрасити себе євангельськими чеснотами?
1. Чи намагаєтесь виховувати у собі почуття смирення, усвідомлення власної недостойності?
2. Чи смуткуєте слізно про свої гріхи і слобості?
3. У поводженні з ближніми завжди були і намагаєтеся бути лагідними?
4. Чи прагнете святості та вищої праведності?
5. Чи уважні потреби ближніх? Чи вважаєте себе зобов'язаними допомагати нужденним, втішати сумних, відвідувати хворих, навчити нерозумних і взагалі бути всім милосердним?
6. Про чистоту серця чи докладаєте старання? Чи не маєте в серці заздрощів і поганих побажань?
7. Чи дбаєте про умиротворення ворогуючих?
8. Чи готові зазнати правди хоча б легкі скорботи?
9. Чи любите ви Господа Ісуса настільки, щоб на Нього йти навіть на смерть:
Назвавши гріхи, потрібно уважно вислухати відповідь священика, який наприкінці прочитає рішучу молитву.

Коли Таїнство Сповіді не відбувається:

Якщо священик знаходиться поза Святою Соборною Апостольською Церквою (Українська автокефалія, «Київський патріархат», греко-католик та ін.), під забороною архієрея.
Якщо ми прийшли на сповідь і жодного гріха не назвали, а сказали лише своє ім'я, навіть якщо над нами прочитана дозвільна молитва.
Якщо ми всі гріхи сказали, але над нами не була прочитана дозвільна молитва: «Господь і Бог наш Ісус Христос, благодаттю та щедротами Своєї людинолюбства, нехай простить ти, чадо…».
Якщо ми всі гріхи сказали, але не обіцяли Богові виправитися.
Якщо ми всі гріхи сказали, але не примирилися з ближніми, то перебуваємо з ними у ворожнечі.

Коротка Сповідь Дмитра Ростовського

Сповідаю Господеві Богові моєму вся моя гріхи, що створив до теперішнього дня і години ділом, словом, помислом.
Щоденно і щогодини грішаю невдячністю Богові за Його великі і незліченні вчинені мені благодіяння та всеблаго промисли. Згрішаю марнослів'ям, засудженням, презорістю, непокорою, наклепом, неуважністю, недбальством, сумністю, безтурботністю, зловмисністю, жорстокістю, переслуханням, наріканням, самочинством, лихослів'ям, брехнею, сміхом, спокусою, самолюбством, честолюбством, ч, ч, , марнославством, лінощами, прийняттям блудних, нечистих і хульних помислів, опущенням служби Божої, недбалістю про молитву, нечистою сповіддю, невиконання єпитимій і всіма моїми почуттями душевними і тілесними згрішив, в них же каюся Господу і прошу прощення.

Сповідь і Причастя – найважливіші Таїнства у житті православного християнина. Але не кожен парафіянин знає, як правильно до них підготуватися. Молитви перед сповіддю та причастям – важливий етап ретельної підготовки до очищення душі та прийняття Святих Христових Таїн.

Як готуватися до Таїнств

Це очищення людської душі від її гріховного стану і підготовка до Таїнства причастя, в якому християнин воз'єднується з Христом, він куштує Божественну благодать, міцність духу та силу віри.

Таїнство сповіді

Перед причастям необхідно творити піст протягом 3-4 днів: відмовитися від їжі тваринного походження, розваг, перегляду ТВ-програм. У період приготування слід читати Біблію, відвідувати богослужіння, старанно молитися у храмі та вдома.

Підготовка до Причастя вимагає обов'язкового прочитання:

 • молебного канону Пресвятої Богородиці;
 • канону ангелу-охоронцю;

Канони можна прочитати будь-якого дня, а послідування вранці того дня, коли відбуватиметься Таїнство. У більшості церков прийнято сповідати під час вечірнього богослужіння, але в деяких парафіях вона проводиться з ранку напередодні Літургії.

Важливо! Без сповіді можуть причащатися немовлята до 7 років, причому їм навіть не забороняється легкий сніданок. Заборонено причащатися жінкам під час критичних днів. Молоді матусі можуть причаститися лише через 40 днів після пологів, причому клірик повинен прочитати над ними спеціальну молитву.

Які молитви слід читати

Святе Причастя - це Велике Таїнство, яке дає можливість кожній людині злитися з Христом і наблизитися до вічного життя.

Канони до сповіді та причастя читати. Молитви перед сповіддю та причастям: правильна підготовка до святих обрядів (1)Симеон Новий Богослов

А Божа благодать, дарована після сповіді та причастя, обов'язково пробудить душу людини, зміцнить її віру і зменшить уразливість перед гріховними пристрастями.

Читайте також:

Молитва Симеона Нового Богослова (перед сповіддю)

Боже і Господи всіх, всякого дихання і душі має влада, єдиний зцілити мене. Почуй моління мене, окаянного, і змія, що гніздяться в мені, натхненням Всесвятого і Животворного Духа умертвивши потреби. І мене, жебрака і нага всякі чесноти сущі, до ніг святого мого батька (духавнаго) зі сльозами припасти сподоби, і святу його душу до милосердя, що миловати мя, притягни.

І даси, Господи, у серці моєму смиренність і помисли благи, що належать грішникові, що погодився Тобі каятися; і нехай не кінець залишивши душу єдину, що поєднується Тебе і сповідала Тебе, і замість світу вибрала і віддала перевагу Тебе. Веси бо, Господи, бо хочу спастися, а ще й лукавий мій звичай перешкодою буває: але можлива Тобі, Владико, суть вся, бо неможливо суть від людини. Амінь.

Молитва св. Іоанна Дамаскіна (перед причастям)

Владико Господи Ісусе Христе, Боже Наш, милосердний і людинолюбний, один має владу прощати гріхи людям, зневажи (забудь), прости всі мої гріхи, свідомі й несвідомі, і сподоби мене без осуду причаститися Твоїх божественних і преславних, покарання, не в множення гріхів, - але в очищення, освячення, в запоруку майбутнього життя і царства, в тверду оплот, на захист, а поразка ворогів, винищення багатьох моїх гріхів. Бо ТИ - Бог милості і щедрот, і людинолюбства, і Тебе прославляємо з Отцем і Святим Духом, нині, і повсякчас, і навіки віків. Амінь.

Канон покаяний до Господа нашого Ісуса Христа

Голос 6

Ірмо́с: Як Ізраїль по сухому пішоході, по безодні стопами, гонителя фараона бачачи потоплювана, Богові переможну пісню співаємо, кричали.

Нині приступиш я грішний і обтяжений до Тебе, Владиці і Бога мого; не смію ж дивитися на небо, тільки молюся, говорячи: дай мені, Господи, розум, нехай плачуся діл моїх гірко.

Приспів: Помилуй мене, Боже, помилуй мене.

О, горе мені грішному! Більше за всіх людина окаянна єсь, покаяння нема в мені; дай мені, Господи, сльози, та плачуся діл моїх гірко.

Божевільне, окаянне людське, в лінощі час губиши; помисли життя твоє, і звернися до Господа Бога, і плакайся за твої діла гірко.

Мати Божа Пречиста, поглянь на мене грішного, і від мережі дияволи визволи мене, і на шлях покаяння настав мене, нехай плачуть справ моїх гірко.

Пісня 3

Ірмо́с: Нема святого, бо Ти, Господи, Боже мій, підніс рог вірних Твоїх, Благословенний, і ствердив нас на камені сповіді Твого.

Приспів: Помилуй мене, Боже, помилуй мене.

Завжди будуть поставлені престоли на судищі страшному, тоді всіх чоловік справи викривляться; горе тамо буде грішним, що на муку відсилається; і то веди, душе моя, покайся від злих діл твоїх.

Приспів: Помилуй мене, Боже, помилуй мене.

Праведниці зрадіють, а грішники возплачуться, тоді ніхто ж не зможе нам допомогти, але діла наша засудять нас, тим самим до кінця покайся від злих діл твоїх.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.

На жаль мені грішному, що діла і думками осквернився, ні краплі сліз маю від жорстокого серця; нині виникни від землі, душе моя, і покайся від злих діл твоїх.

І тепер і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Це, волає, Пане, Син Твій, і повчає нас на добре, а грішний добра завжди бігаю; але Ти, Милостива, помилуй мене, та покаюся від злих моїх діл.

Сєдален, глас 6-й

Думаю день страшний і плачуся діянь моїх лукавих: як відповів Безсмертному Царю, або якою відвагою гляну на Суддю, блудний я? Благоутробний Отче, Син Єдинородний і Душе Святий, помилуй мене.

Богородичний

Пов'язаний багатьма нині пленицями гріхів і утримуємо лютими пристрастями і бідами, до Тебе прибігаю, моєму спасінню, і кричу: допоможи ми, Діво, Мати Божої.

Пісня 4

Ірмо́с: Христос моя сила, Бог і Господь, чесна Церква боголепно співає, кличе від сенсу чиста, про Господа святкуючі.

Приспів: Помилуй мене, Боже, помилуй мене.

Широкий шлях тут і догодний ласощі творити, але гірко буде в останній день, коли душа від тіла розлучатися буде: стережися від цих, людське, Царства заради Божого.

Приспів: Помилуй мене, Боже, помилуй мене.

Нащо бідного ображаєш, винагороду нагороду утримуєш, брата твого не любиш, блуд і гордість гониш? Залиши бо ця, душе моя, і покайся Царства заради Божого.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.

О, божевільний чоловіче, доки вуглебаєш, як бджола, що збирає багатство твоє? Незабаром загине, бо порох і попіл: але більше знайди Царства Божого.

І тепер і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Пані Богородице, помилуй мене грішного, і в чесноті зміцни, і дотримуйся мене, нехай нагла смерть не викраде мене неготового, і доведи мене, Діво, Царства Божого.

Пісня 5

Ірмо́с: Божим світлом Твоїм, Благо, що душі Твої душі люблять освітлення, молюся, Тебе вести, Слове Божий, істинного Бога, від мороку гріховного волаючи.

Приспів: Помилуй мене, Боже, помилуй мене.

Згадай, окаянний людський, як брехням, наклепам, розбою, неміч, лютим звіром, гріхів заради поневолений єси; душі моя грішна, чи того захотіла?

Приспів: Помилуй мене, Боже, помилуй мене.

Тремтять мені уди, всіма бо сотворих вину: очима дивися, вухами чуй, мовою зла глаголяй, всього собі геєнні зраджуєш; душі моя грішна, чи цього захотіла?

(Video) Молитви перед таїнством сповіді та причастя

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.

Блудника і розбійника, що кається, прийняв ти, Спасе, я ж єдиний леністю гріховною обтяжнихся і злою справою поневолився, душе моя грішна, чи цього захотіла ти?

І тепер і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Дивна і швидка помічниці усією людиною, Мати Божа, допоможи мені недостойному, бо моя душа грішна того зажаданню.

Пісня 6

Ірмо́с: Життєве море, що даремно бурхливо бурить, до тихого пристановища Твого притік, кричу Ти: Зведи від попелиці живіт мій, Многомилостивий.

Приспів: Помилуй мене, Боже, помилуй мене.

Життя на землі блудно пожих і душу в темряві предах, нині бо благаю Тебе, Милостивий Владико: свободи мене від роботи цієї ворожості, і дай мені розум творити волю Твою.

Приспів: Помилуй мене, Боже, помилуй мене.

Хто творить така, як я? Як бо свиня лежить у калу, так і я гріху служу. Але Ти, Господи, вирви мене від цього гніву, і дай мені серце творити заповіді Твоя.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.

Збудься, окаянний людський, до Бога, згадавши свої гріхи, припадаючи до Творця, сліз і стіни; Той же, як милосердний, дасть ум знати волю Свою.

І тепер і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Богородиці Діво, від видимого і невидимого зла збережи мене, Пречиста, і прийми молитви моя, і донеси я Сину Твоєму, щоб дасть ум творити волю Його.

Кондак

Душе моя, що гріхами багатієш, що волю дияволю твориш, на чес надію думаєш? Перестань від цих і звернися до Бога з плачем, кличе: милосердний Господи, помилуй мене грішного.

Ікос

Помисли, душе моя, гірка година смерті і страшний суд Творця твого і Бога: Бо ангели грозині зрозуміють тебе, душі, і в вічний вогонь введуть: бо перед смертю покайся, волаючи: Господи, помилуй мене грішного.

Пісня 7

Ірмо́с: Ангела зробила Ангела преподобним юнаком, а халдеї палаючий наказ Божий, мучителя сповіщає: Благословенний, Боже отче наших.

Приспів: Помилуй мене, Боже, помилуй мене.

Не сподівайся, душе моя, на тлінне багатство і на неправедне зібрання, бо ця ця не важи кому лишиш, але кричи: помилуй мене, Христе Боже, недостойного.

Приспів: Помилуй мене, Боже, помилуй мене.

Не сподівайся, душе моя, на тілесне здоров'я і на скороминущу красу, бо бачиш, як сильні й немовляти помирають; але кричи: помилуй мене, Христе Боже, недостойного.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.

Згадай, душе моя, вічне житіє, Царство Небесне, уготоване святим, і темряву огрядну і гнів Божий злим, і зойк: помилуй мене, Христе Боже, недостойного.

І тепер і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Припади, душе моя, до Божої Матері і помолися Той, бо швидка помічниця кається, благає Сина Христа Бога, і помилує мене недостойного.

Пісня 8

Ірмо́с: З полум'я преподобним росу виточив і праведного жертву водою попалив, бо всі твори, Христе, тільки хотіти. Тя підносимо на всі віки.

Приспів: Помилуй мене, Боже, помилуй мене.

Яко не имам плакатися, коли помишляю смерть, бо побачив у труні лежача брата мого, безславна і потворна? Що чаю, і на що сподіваюся? Тільки дай мені, Господи, до кінця покаяння. (Двічі)

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.

Вірую, бо прийдеш судити живих і мертвих, і всі у своєму чині стануть, старі та молоді, владики та князі, діви та священиці; де знайду я? Задля того волаю: дай мені, Господи, до кінця покаяння.

І тепер і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Пречиста Богородице, прийми негідну молитву мою і збережи мене від нахабної смерті, і даруй мені до кінця покаяння.

Пісня 9

Ірмо́с: Бога неможливо бачити людиною, на Негожі не сміють чини Ангельстії дивитися; Тобою ж, Всечиста, явись людиною Слово Втілено, Його велично, з небесними вої Тебе ублажаємо.

Приспів: Помилуй мене, Боже, помилуй мене.

Нині до вас прибігаю, Ангели, Архангелі і всі небесні сили, що стоять у Престолу Божого, моліться до Творця свого, нехай визволить душу мою від муки вічні.

Приспів: Помилуй мене, Боже, помилуй мене.

Нині плачу до вас, святі патріарсі, царі та пророки, апостолі та святителі та всі обрання Христа: помозіть мені на суді, нехай врятує душу мою від сили ворожості.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.

Нині до вас піднесу руки, святі мучениці, пустельниці, діви, праведниці та всі святі, що моляться до Господа за весь світ, нехай помилує мене в годину смерті моєї.

І тепер і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Мати Божа, допоможи ми, на Тебе сильнішому надіючому, благай Сина Свого, нехай поставить мене недостойного права Себе, коли сяде суддя живих і мертвих, амінь.

Молитва

Господи Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене грішного.

Владико Христе Боже, Іже пристрастями Своїми пристрасті моя зціливий і виразками Своїми виразки моя улікуй, даруй мені, багато Тобі грішному, сльози розчулення; розчини тілу моєму від нюху Животворящего Тіла Твого, і насолоджуй душу мою Твою Чесною Кров'ю від горя, нею мій супротивник напої; Підійми мій розум до Тебе, долині пониклий, і зведи від безодні смерті: бо не імам покаяння, не імам розчулення, не імам сльози втішні, що возводять чада до своєї спадщини. Затьмарених розумом у житейських пристрастях, не можу глянути до Тебе в хворобі, не можу зігрітися сльозами, що до Тебе любові. Але, Владико Господи Ісусе Христе, скарб благих, даруй мені цілковите покаяння і серце люб'язне на стягнення Твоє, даруй мені благодать Твою і віднови в мені образи Твого. Облиш Тебе, не залиш мене; іди на стягнення моє, зведи до пащі Твоєї і приєднай мене до вівців вибраного Твого стада, виховай мене з ними від злаку Божественних Твоїх Таїнств, молитвами Пречисті Твоєї Матері та всіх святих Твоїх. Амінь.

Канон молебний до Пресвятої Богородиці

Спійманий у будь-якій скорботі душевній та обстановці.

Творіння Феостирикта ченця.

Тропaр Богородиці, глас 4-й

До Богородиці старанно нині притцем, грішності і смиренності, і припадемо, в покаянні кличе з глибини душі: Владичице, помізь, на нас милосердивши, помстися, гинемо від безлічі гріхів, не відверни Твоя раби тщи, Тя бо і един. )

Слава Отцю і Сину і Святому Духу. І тепер і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Не промовчимо ніколи, Богородице, сили Твоє глаголати, недостойності: аще бо Ти не б чекала молящі, хто б нас урятував від лихих бід, хто ж зберіг би до сьогодні вільні? Не відступимо, Владичице, від Тебе: Твоя бо раби рятуєш повсякчас від усяких лютих.

Псалом 50

Помилуй мене, Боже, за великою милістю Твоєю, і за багатьма щедротами Твоїми очисти беззаконня моє. Натомість омий мене від беззаконня мого, і від гріха мого очисти мене; бо моє беззаконня я знаю, і мій гріх переді мною є вином. Тобі єдиному грішних і лукаве перед Тобою сотворив; бо виправишся в словесі Твої, і переможи позасудити Ти. Бо в беззаконнях зачатий єсь, і в гресі роди мене мать моя. Бо істину полюбив Ти; безвісна і таємна премудрості Твоя явив мі єси. Окропи мене ісопом, і очищуся; омиши мене, і біль снігу. Слуху моєму даси радість і веселість; відроджуються кістки смиренні. Відверни лице Твоє від гріх моїх і вся беззаконня моя очисти. Серце чисто твори в мені, Боже, і дух прав онови в утробі моїй. Не відкидай мене від лиця Твого і Духа Твого Святого не відійми від мене. Віддай мені радість спасіння Твого і Духом Владичним утверди мене. Навчу беззаконні шляхом Твоїм, і нечестиві до Тебе повернуться. Спаси мене від крові, Боже, Боже спасіння мого; відродиться мова моя правді Твоєї. Господи, усні мої відкриєш, і уста моя сповіщають хвалу Твою. Бо якби ти захотів жертви, то дав би їх: цілопалення не благоволиш. Жертва Богові дух скрушений; серце скрушене і смиренне Бог не принижує. Ублажи, Господи, благоволенням Твоїм Сіона, і нехай збудуються стіни Єрусалимські. Тоді благословиш жертву правди, піднесення і всеспалювану; тоді покладуть на олтар Твій тельці.

Канон до Пресвятої Богородиці, глас 8-й

Пісня 1

Ірмос: Воду пройшов як сушу, і єгипетського зла уникнувши, ізраїльтянин кричав: спасителю і Богові нашому напоїмо.

Многими утримуй напастями, до Тебе вдаюся, спасіння позовний: о, Мати Слова і Діво, від тяжких і лютих мене спаси.

Приспів: Пресвята Богородице, спаси нас.

Пристрастей мене бентежать прилозі, багато зневіри виконати мою душу; Умирай, Отроковице, тишею Сина і Бога Твого, Всенепорочна.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.

Спаса народжую Тебе і Богу, молю, Діво, спастися ми лютих: до Тебе бо нині вдаючись, простягаю і душу і помисли.

І тепер і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Недугуюча тілом і душею, відвідування Божественного і промислу від Тебе сподоби, єдина Богоматі, як блага, Благого ж Батько.

Пісня 3

Ірмос: Небесного кола Верхотворче, Господи, і Церкві Творцю, Ти мене утверди в любові Твоєї, бажань краю, вірних твердження, єдине Людинолюбне.

Приспів: Пресвята Богородице, спаси нас.

Представництво і покров життя моє кладу Тебе, Богородице Діво: Ти мене окорми до пристановища Твого, благих винна; вірних твердження, єдина Всепета.

Приспів: Пресвята Богородице, спаси нас.

Молю, Діво, душевне збентеження і печалі моя бурю розорити: Ти бо, Богоневісна, начальника тиші Христа народила єси, єдина Пречиста.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.

Благодійника народжуючи добрих винного, благодіяння багатство всім источи, вся бо можи, як сильного в фортеці Христа народжу, Богоблаженна.

І тепер і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Лютими недугами і болючими пристрастями катуємось, Діво, Ти мені допоможи: бо зцілень необідний Тебе знаю скарб, Пренепорочна, неуживане.

Врятуй від бід раби Твоя, Богородице, бо всі по Бозі до Тебе прибігаємо, бо непорушна стіна і заступництво.

Поглянь благосердям, всепета Богородиці, на моє люте тілесне озлоблення, і зціли душі моя хвороба.

Тропар, голос 2-й

Моління тепле і стіна непереборна, милості джерельне, світові притулок, старанно кричамо Ти: Богородиці Владичице, попереди, і від бід спаси нас, єдина незабаром предстає.

Пісня 4

Ірмос: Почуй, Господи, Твої таємниці, розуми діла Твоя і прославляти Твоє Божество.

Приспів: Пресвята Богородице, спаси нас.

Пристрастей моїх збентеження, що годувала народила Господа, і бурю тиші моїх гріхів, Боговісна.

Приспів: Пресвята Богородице, спаси нас.

Милосердя Твого безодню покликаюче почек ми, що Благосердого народила і Спаса всіх співаючих Тебе.

Приспів: Пресвята Богородице, спаси нас.

Насолоджуючись, Пречиста, Твоїх дарувань, благодарне співаємо спів, що веде Тебе Богоматір.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.

На одрі хвороби моєї і немочі низлежaщами, як Благолюбива, помозі, Богородиці, єдина Приснодіво.

І тепер і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Надію і затвердження і порятунок стіну нерухомому, що має Тебе, Всепета, незручності всякого позбавляємося.

Пісня 5

Ірмо́с: Просвіти нас наказам Твоїм, Господи, і м'ячем Твоїм високим Твій світ почекай нам, Чоловіколюбний.

Приспів: Пресвята Богородице, спаси нас.

Виконай, Чиста, весело серце моє, Твою нетлінну дающі радість, веселоща народжує винного.

Приспів: Пресвята Богородице, спаси нас.

Урятуй нас від бід, Богородиці чиста, вічне народжуючи спасіння, і світ, всякий розум розумний.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.

Дозволь мглу гріхів моїх, Богоневісто, просвітою Твоєї світлості, Світло народжує Божественне і споконвічне.

І тепер і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Зціли, Чиста, душі моя немоглість, відвідування Твого сподоблена, і здоров'я молитвами Твоїми почекай.

Пісня 6

Ірмо́с: Молитву пролию до Господа, і Тому звіщу журбу мою, як злий душа моя сповнися, і живіт мій пеклу наблизися, і молюся як Йона: від тлі, Боже, зведи мене.

Приспів: Пресвята Богородице, спаси нас.

Смерті і тлі як спас їсти, Сам Ся видавши смерті, тлінням і смертю моє єство, яке було, Діво, моли Господа і Сина Твого, ворогів злодіяння мене спасти.

Приспів: Пресвята Богородице, спаси нас.

Представницю Тя живота вем і хранительку тверду, Діво, і напастей вирішую чутки, і податки демонів відганяю; і молюся завжди, від попелиці моїх рятувати мене.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.

Як стіну притулку знаряддям, і душ досконалий порятунок, і простір в скорботах, Отроковіце, і просвітою Твоїм тісно радіємо: о, Владичице, і нині нас від пристрастей і бід спаси.

І тепер і повсякчас і на віки віків. Амінь.

На одрі нині немощуй лежу, і немає зцілення тіла мого: але, Бога і Спасу миру і Спасителя недуг народжую, Тобі молюся, Благий: від попелиці недуг відстави мене.

Кондaк, глас 6-й

Представництво християн непосоромне, клопотання до Творця незмінне, не зневажай грішних молінь гласи, але попереди, як Добра, на допомогу нас, що вірно кличуть Ти; прискори на молитву, і помстися на благання, предстаючи прісно, ​​Богородиці, шанують Тебе. Інший кондак, голос той же

Не імами інші допомоги, не імами інші надії, хіба Тобі, Пречиста Діво. Ти нам поможи, на Тебе сподіваємося, і Тобою хвалимося, Твої бо есми раби, нехай не посоромимося.

Стихіра, голос той самий

Не довіри мені людській заступниці, Пресвята Владичице, але прийми моління раба Твого: бо скорбота обтримає мене, терпіти не можу демонського стріляння, покрову не імам, нижче де вдаюсь, окаяний, завжди перемагаємо, і втіхи не ним, надія і представництво вірних, не зневажи моє моє, корисно сотвори.

Пісня 7

(Video) Молитви перед Сповіддю

Ірмос: Від юдеї дійшовши юнаки, у Вавилоні іноді, вірою Троїчеською полум'я лагідне, поспішно: Отців Боже, благословенний.

Приспів: Пресвята Богородице, спаси нас.

Наше спасіння як захотів еси, Спасе, влаштувати, в утробу Діви вселився еси, Вже світові представницю показав еси: отче наших Боже, благословен еси.

Приспів: Пресвята Богородице, спаси нас.

Волітеля милості, Йогож народила єси, Мати чиста, вмоли збитися від гріхів і душевних сквер вірою кличе: отче наших Боже, благословенний ти.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.

Скарб спасіння і Джерело нетління, Тебе народжу, і стовп затвердження, і двері покаяння, що кличе показав Ти: Отче наших Боже, благословенний Ти.

І тепер і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Тілесні слабкості і душевні недуги, Богородице, любов'ю приступають до даху Твого, Діво, зцілити сподоби, Спаса Христа нам народила.

Пісня 8

Ірмо́с: Царя Небесного, Його співають вої ангелії, хвалите і звеличуйте на всі віки.

Приспів: Пресвята Богородице, спаси нас.

Допомоги яже від Тебе не презирливі, Діво, що співають і звеличують Тебе на віки.

Приспів: Пресвята Богородице, спаси нас.

Неможіння душі моєї зціляєш і тілесні хвороби, Діво, та Тя прославлю, Чиста, навіки.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.

Зцілений багатство виливаєш вірно співаючим Тя, Діво, і звеличує невимовне Твоє різдво.

І тепер і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Напастей Ти прилоги відганяєш і пристрастей находи, Діво: тимже Тебе співаємо на всі віки.

Пісня 9

Ірмос: Воістину Богородицю Тебе сповідуємо, спасіння Тобою, Діво чиста, з безтілесними ликами Тебе велично.

Приспів: Пресвята Богородице, спаси нас.

Струму сліз моїх не відвернутися, Яже від всякого обличчя всякому сльозу відібраного, Діво, Христа народила.

Приспів: Пресвята Богородице, спаси нас.

Радості моє серце виконай, Діво, Яже радості, що приймала виконання, гріховний смуток споживаючи.

Приспів: Пресвята Богородице, спаси нас.

Притулок і заступництво до Тебе тих, що прибігають буди, Діво, і стіна непорушна, притулок же і покров і веселість.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.

Світла Твого зорями просвіти, Діво, морок незнання відганяючі, благовірно Богородицю Тебе сповідають.

І тепер і повсякчас і на віки віків. Амінь.

На місці озлоблення немочі упокореного, Діво, зціли, з нездоров'я в здоров'я втілюючі.

Стихіри, голос 2-й

Вищу небес і чистішу сонячних сонячностей, що рятувала нас від клятви, Владичицю світу піснями вшануємо.

Від багатьох моїх гріхів немощує тіло, немощує і душа моя; До Тебе прибігаю, Благодатній, надія ненадійних, Ти мені допоможи.

Владичице і Мати Спасителя, прийми моління негідних раб Твоїх, нехай клопочешся до Тебе, що народився. о, Владичице світу, буди Ходатаїце!

Співаємо старанно Тобі пісню нині, всепетій Богородиці, радісно: з Предтечею і всіма святими молі, Богородице, що ущедрити ни.

Вся ангелів воїнства, Предтечі Господній, апостолів двоєдесятиці, святі всі з Богородицею, сотворіть молитву, в що спастися нам.

Молитви до Пресвятої Богородиці

Пресвята Богородице, спаси мене.

Царице моя преблагая, надія моя Богородиці, приятельище сирих і дивних представниці, скорботних радості, скривджених покровительці! Зриши мою біду, зриши мою скорботу, допоможи мені як немічну, окорми мене як дивна. Образу мою весі, дозволь ту, що волієш: бо не їм інші допомоги хіба Тобі, ні інші представниці, ні добрі утішниці, тільки Тобі, про Богомати, бо нехай збережи мене і покриєш на віки віків. Амінь.

До кого кричу, Владичице? До кого вдаюсь в горі моїй, а не до Тебе, Царице Небесна? Хто плач мій і мій подих прийме, ще не Ти, Пренепорочна, надія християн і притулок нам, грішним? Хто більше Тобі в напасть захистить? Почуй бо стогін мій, і прихили вухо Твоє до мене, Владичице Мати Бога мого, і не зневажи мене, що вимагає Твоєї допомоги, і не відкинь мене, грішного. Розумій і навчи мене, Цариця Небесна; не відступи від мене, раба Твого, Владичице, за нарікання моє, але буди мені Мати і заступниця. Вручаю собі милостивому покрову Твоєму: приведи мене, грішного, до тихого і безтурботного життя, нехай плачу за гріси мої. До кого ж вдаюсь винний я, ще не до Тебе, надії і притулку грішних, надією на невимовну милість Твою і щедроти Твоя окриляємо? О, Владичице Цариці Небесна! Ти мені надію і притулок, покров і заступ і допомогу. Царице моя благодатна і швидка заступниця! Покрий Твоїм клопотанням мої гріхи, захисти мене від ворог видимих ​​і невидимих; пом'якшити серця злих людей, що повстають на мене. О, Мати Господа мого Творця! Ти є корінням цноти і нев'янений колір чистоти. О, Богородице! Ти почекай мені допомогу немічникові тілесними пристрастями і болючому серцем, бо Твоє єдине і з Тобою Твого Сина і Бога нашого їм заступ; і Твоїм чудесним заступом нехай визволю від всякої біди й напасті, о пречесна і преславна Божа Мати Марія. Тим же з надією глаголю і кричу: Радуйся, блаженна, радуйся, радієш; Радуйся, благословенна, Господь з Тобою.

Канон Ангелу-Хранителю

Тропар, глас 6-й

Ангеле Божий, хранитель мій святий, живіт мій дотримуйся в страху Христа Бога, ум мій утверди в правдивому шляху, і до любові горної урази душу мою, та тобою прямуємо, отримаю від Христа Бога велику милість.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу. І тепер і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Богородичний

Свята Владичице, Христа Бога нашого Матері, яка всіх Творця здивовано народжувала, моли доброту Його завжди, зі хранителем моїм ангелом, врятувати душу мою, пристрастями одержиму, і залишення гріхів дарувати ми.

Канон, глас 8-й

Пісня 1

Ірмо́с: Співаємо Господеві, що провів люди Свої крізь Чорне море, бо славно прославися.

Пісня оспівати і вихваляти, Спасе, Твого раба гідно сподоби, безтілесному Ангелу, наставнику і хранителю моєму.

Єдиний я в нерозумності і в лінощі нині лежу, наставнику мій і зберігачеві, не залиши мене, гине.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.

Ум мій твоїй молитвою направи, творити ми Божі накази, нехай отримаю від Бога віддання гріхів, і ненавиді ми злих настави мене, молюся ти.

І тепер і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Молись, Девице, про мене, раба Твого, до Благодійника, з хранителем моїм Ангелом, і настав мене робити заповіді Сина Твого і Творця мого.

Пісня 3

Ірмо́с: Ти єси твердження тих, що припливають до Тебе, Господи, Ти світло затьмарених, і співає Тебе дух мій.

Приспів: Святий Ангеле Божий, хранитель мій, моли Бога за мене.

Вся думка моя і душу мою до тебе покладеш, хранитель мій; ти від усякого мене напасти ворожі визволи.

Приспів: Святий Ангеле Божий, хранитель мій, моли Бога за мене.

Ворог зневажає мене, і озлоблює, і повчає завжди творити своє бажання; але ти, наставнику мій, не залиши мене гине.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.

Піти пісню з подякою і старанністю Творцю і Богу дай мені, і тобі, доброму Ангелу хранителю моєму: рятівнику мій, зми мене від ворог озлобляючих мене.

І тепер і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Зціли, Пречиста, моя багатохворі струпи, що в душі, прожени вороги, що повсякчас борються зі мною.

Седален, голос 2-й

Від любові душевні кричу ти, хранителю моєї душі, всесвятий мій Ангеле: покрий мене і дотримуйся від лукавого лову завжди, і до життя настави небесною, навчаючи і просвічуючи і зміцнюючи мене.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу. І тепер і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Богородичний:

Богородице безневісна Пречиста, Що без насіння народивши всіх Владику, Того з Ангелом хранителем моїм молі, визволити ся всякого подиву, і дати розчулення і світло душі моєї і гріхом очищення, Що єдина незабаром заступають.

Пісня 4

Ірмо́с: Почуй, Господи, твої таємниці, розуми діла Твоя, і прослави Твоє Божество.

Приспів: Святий Ангеле Божий, хранитель мій, моли Бога за мене.

Моли Люделюбця Бога ти, хранитель мій, і не залиши мене, але повсякчас у світі життя моє дотримайся і дай мені спасіння непереборне.

Приспів: Святий Ангеле Божий, хранитель мій, моли Бога за мене.

Як заступника і хранителя животу моєму прийом тя від Бога, Ангеле, молю тя, святий, від всяких мій бід свободи.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.

Мою скверність твою святинею очисти, хранитель мій, і від частини шуия нехай відлучу буду молитвами твоїми і причасник слави з'явлюся.

І тепер і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Здивування передо мною від лихих моїх лих, Пречиста, але визволи мене від них скоро: до Тебе бо єдиний прибіг.

Пісня 5

Ірмо́с: Ти кажеш, що Ти кажеш: Господи, спаси нас. Ти бо Бог наш, хіба Тобі іншого не знаєш.

Приспів: Святий Ангеле Божий, хранитель мій, моли Бога за мене.

Як маючи сміливість до Бога, хранитель мій святий, цього благали від лихих моїх лих визволити.

Приспів: Святий Ангеле Божий, хранитель мій, моли Бога за мене.

Світлий світлий, світло просвіти душу мою, наставнику мій і хранителю, від Бога даний мені Ангеле.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.

Сплячи мене зле тяготою гріховною, як бдяща збережи, Ангеле Божий, і встави мене на славослів'я твоїм благанням.

І тепер і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Маріє, Пані Богородиці невідома, надія вірних, ворожості підношення скинь, а співаючі Тебе звесели.

Пісня 6

Ірмо́с: Різу ми піддай світлому, одягайся світлом як ризою, багатомилостивий Христе Боже наш.

Приспів: Святий Ангеле Божий, хранитель мій, моли Бога за мене.

Всяких моїх напастей волі, і від печалей врятуй, молюся ти, святий Ангеле, даний мені від Бога, мій добрий зберігачеві.

Приспів: Святий Ангеле Божий, хранитель мій, моли Бога за мене.

Освіти розум мій, блаже, і просвіти мене, молюся ти, святий Ангеле, і мислити мені корисна завжди настав мене.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.

Устав серце моє від справжнього заколоту, і пильнуй зміцни мене в благих, хранитель мій, і настав мене дивно до тиші тварин.

І тепер і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Слово Боже в Тебе вселилися, Богородиці, і людиною Тебе показав небесну лествицю; Бо тобі до нас Вишній зійшов їсти.

Кондак, голос 4-й

З'явися мені милосердний, святий Ангеле Господній, хранитель мій, і не відлучайся від мене, поганого, але просвіти мене світлом недоторканним і створи мене гідна Царства Небесного.

Ікос

Принижену душу мою багатьма спокуси, ти, святий заступнику, невимовні слави небесні сподоби, і співак з лиця безтілесних сил Божих, помилуй мене і збережи, і помисли добрими душумою просвіти, та твоєю славою, Ангеле мій, збагачусь, і скинь злодумці мені вороги, і сотвори мене гідна Царства Небесного.

Пісня 7

Ірмо́с: Від юдеї дійшовши юнаки, у Вавилоні іноді, вірою Троїчеською полум'я лагідне, поспішаючи: Отців Боже, благословенний.

Приспів: Святий Ангеле Божий, хранитель мій, моли Бога за мене.

Милостивий буди ми, і благай Бога, Господи Ангеле, бо маю тебе заступника в усьому животі моєму, наставника ж і хранителя, від Бога дарованого на віки.

Приспів: Святий Ангеле Божий, хранитель мій, моли Бога за мене.

Не залиши в дорогу мої душі, що йдуть, окаянні убити розбійником, святий Ангеле, що ти від Бога віддана бути непорочною; але наставляю на шлях покаяння.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.

Всю посоромлену душу мою приводжу від лукавих помислів і діл: але попереди, наставнику мій, і зцілення мі пожад добрих помислів, ухилятися завжди на праві стежки.

І тепер і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Премудрості виконай усіх і фортеці Божественні, Іпостасна Премудрості Вишнього, Богородиці заради, вірою кричачих: отче наших Боже, благословенний.

Пісня 8

Ірмо́с: Царя Небесного, Його співають вої ангелії, хвалите і звеличуйте на всі віки.

Приспів: Святий Ангеле Божий, хранитель мій, моли Бога за мене.

Від Бога посланий, утверди живіт мій, раба твого, преблагий Ангеле, і не залиши мене на віки.

Приспів: Святий Ангеле Божий, хранитель мій, моли Бога за мене.

(Video) КАНОН ДО ПРИЧАСТЯ (вечірнє правило)

Ангела тя справжня добра, душі моя наставника і хранителя, преблаженніє, оспівую на віки.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.

Буди ми покров і забрало в день випробування всіх людей, бо вогнем спокушаються справи блага ж і зла.

І тепер і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Буди ми помічниця і тиша, Богородице Приснодіво, рабу Твоєму, і не залиши мене позбавлена ​​бути Твого володарювання.

Пісня 9

Ірмос: Воістину Богородицю Тебе сповідуємо, спасіння Тобою, Діво чиста, з безтілесними ликами Тя велично.

Ісусу: Господи Ісусе Христе Боже мій, помилуй мене.

Помилуй мене, єдиний Спасе мій, бо милостивий і милосердний, і праведних образів створи мене причасника.

Приспів: Святий Ангеле Божий, хранитель мій, моли Бога за мене.

Думати мені по суті і творити, Господи Ангеле, блага і корисна даруй, бо сильна яви в немочі і непорочна.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.

Як маючи відвагу до Царя Небесного, Того моли, з іншими безтілесними, помилувати мене, окаянного.

І тепер і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Багато сміливості, Діво, до Втіленого з Тебе, поклади мене від зв'язків і дозволами ми пожадливість і спасіння, молитвами Твоїми.

Молитва до Ангела Охоронця

Святий Ангеле Божий, хранитель мій, моли Бога за мене.

Ангеле Христов святий, до тебе припадаючи молюся, хранитель мій святий, наданий мені на дотримання душі і тілу моєму грішному від святого хрещення, а своєю лінощами і своїм злим звичаєм прогнівах твою пречисту світлість і відігнати від себе всіма студними діли: , заздрістю, осудом, презирством, непокорою, братоненавидінням, і злопам'яттю, сріблолюбством, перелюбом, лютістю, скнарістю, об'єднанням без ситості і опівством, багатоглаголанням, злими помислами і лукавими, гордим звичаєм і блудним вожденим блудним вождем. О, зла моя волі, його ж і худоби безсловенності не творять! Та як можеш глянути на мене, або приступити до мене, як псу смердючому? Якими очима, ангеле Христов, глянувши на мене, оплетшись зле в мерзенних справах? Та як уже можу відпущення просити гірким і злим моїм і лукавим діянням, у чому впадаю по всі дні і ночі і на всякий час? Але молюся ти припадаючи, хранитель мій святий, змилосердися на мене грішного і недостойного раба твого (ім'я), буди ми помічник і заступник на злого мого супротивника, святими твоїми молитвами, і Царства Божого причасника мене створи з усіма святими, завжди, і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Послідування до Святого Причастя

Молитвами святих отець наших, Господи Ісусе Христе Боже наш, помилуй нас. Амінь.

Царю Небесний, Утішителю, Душі істини, Що скрізь цей і вся виконуй, Скарб благих і життя Подателю, прийди і всілися в нас, і очисти нас від всякої скверни, і спаси, Блаж, душі наша.

Господи помилуй. (Тричі)

Слава Отцю і Сину і Святому Духу, і нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Господи помилуй. (12раз)

Слава Отцю і Сину і Святому Духу, і нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Прийдіть, поклонимося Царю нашому Богові. (Уклін)

Прийдіть, поклонимося і припадемо Христу, Царю нашому Богу. (Уклін)

Прийдіть, поклонимося і припадемо Самому Христу, Царю і Богу нашому.

Псалом 22

Господь пасе мене, і нікчемно мене позбавить. На місці злачне, тамо всели мене, на воді покійне виховання. Душу мою зверни, настави мене на стежки правди, заради Свого. Бо коли я піду серед смерті смерті, то не злякаюся зла, бо Ти зі мною є, жезло Твоє і палиця Твоя, та мене втішна. Приготував передо мною трапезу проти тих, що студжують мені, умостив елеом голову мою, і чаша Твоя упояваючи мене, як державна. І милість Твоя пожене мене всі дні живота мого, і що вселитиметься в дім Господній, у довготу дні.

Псалом 23

Господня земля, і виконання її, всесвіт, і всі, хто живе на ній. Той на морях заснував ю є, і на річках приготовляю я є. Хто зійде на гору Господню? Чи хто стане на місці святом Його? Невинний рукам і чистий серцем, що не приймуть усі душу свою, і не присягаються лестощі щирому своєму. Цей прийме благословення від Господа, і милостиню від Бога Спаса свого. Цей рід тих, що шукають Господа, що шукають обличчя Бога Якова. Візьміть врата князі ваші, і вимиться вічна брама; і прийде Цар Слави. Хто є цей Цар Слави? Господь міцний і сильний, Господь сильний у боротьбі. Візьміть врата князі ваші, і вимитеся вічна брама, і ввійде Цар Слави. Хто є цей Цар Слави? Господь сил, Той Цар Слави.

Псалом 115

Веровах, тим самим возглаголах, я ж змирився зело. Я ж рех у моєму гріху: усяка людина брехня. Що віддам Господеві про всіх, що відплати мені? Чашу спасіння прийму, і ім'я Господнє покличу, молитви моя Господеві віддам перед усіма людьми Його. Чесна перед Господом смерть преподобних Його. О, Господи, аз раб Твій, аз раб Твій та син рабині Твоєї; розтерзаєш узи моя. Тобі пожеру жертву хвали, і в Ім'я Господнє покличу. Молитви моя Господеві віддам перед усіма людьми Його, на подвір'ї дому Господнього, серед тебе, Єрусалиме.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу, і нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Алілуя. (Тричі з трьома поклонами)

Тропарі, глас 8-й

Беззаконня моя зневажи, Господи, від Діви народжся, і серце моє очисти, храм то творячи пречистому Твоєму Тілу і Крові, нижчий від мене від Твого обличчя, без числа маючи велику милість.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.

У причастя святинь Твоїх як зухвалий [вниду], недостойний? Бо бо я відважнуся до Тебе приступити з гідними, хітон мене викриває, бо нема вечірнього, і засудження вистачаю багатогрішної душі моєї. Очисти, Господи, скверну душі моєї, і спаси мене, бо Чоловеколюбець.

І тепер і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Багато множини моїх, Богородице, гріхів, до Тебе прибігах, Чиста, спасіння вимагаючи: відвідай немощну мою душу, і моли Сина Твого і Бога нашого, дати ми залишення, як содіях лютих, Єдина благословенна.

[У Святу ж Чотиридесятницю:

Коли славні учениці на вмові вечері просвіщались, тоді Юда злочестивий сріблолюбством недуговавши затьмарювався, і беззаконним суддям Тобі праведного Суддю зраджує. Вижь, маєтків ревнителю, задля цього задушення уживши: біжи неситі душі, Вчителю така дерзнувшая. Що про всіх благий Господи, слава Тобі.

Псалом 50

Помилуй мене, Боже, за великою милістю Твоєю, і за багатьма щедротами Твоїми очисти беззаконня моє. Найомиший мене від беззаконня мого, і від гріха мого очисти мене; бо моє беззаконня я знаю, і гріх мій переді мною є провиною. Тобі єдиному грішить і лукаве перед Тобою сотворив; бо нехай виправишся в словесі Твої, і переможи позасудити Ти. Бо в беззаконнях зачатий єсь, і в гріхах роди моя мати. Бо істину полюбив Ти; безвісна і таємна премудрості Твоя явив мі єси. Окропи мене ісопом, і очищуся; омиши мене, і більше снігу відбілюсь. Слуху моєму даси радість та веселість; зрадіють кістки смиренні. Відверни лице Твоє від гріх моїх і вся беззаконня моя очисти. Серце чисто твори в мені, Боже, і дух прав онови в утробі моїй. Не відкидай мене від лиця Твого і Духа Твого Святого не відійми від мене. Віддай мені радість спасіння Твого і Духом Владичним утверди мене. Навчу беззаконні шляхом Твоїм, і нечестиві до Тебе повернуться. Визволи мене від крові, Боже, Боже спасіння мого; зрадіє мова моя правді Твоєї. Господи, усні мої відкриєш, і уста моя сповіщають хвалу Твою. Бо коли б ти захотів жертви, то дав би їх: цілопалення не вподобаєш. Жертва Богові дух скрушений; серце скрушене і смиренне Бог не принижує. Ублажи, Господи, благоволенням Твоїм Сіона, і нехай збудуються стіни Єрусалимські. Тоді благословиш жертву правди, піднесення та цілопалювану; тоді покладуть на вівтар Твій тельці.

Канон, голос другий. Пісня 1

Ірмос: Прийміть люди, співаємо пісню Христу Богу, що розділив море, і наставляли люди, що виведе з роботи єгипетські, як прославися.

Хліб живота вічного нехай буде мені Тіло Твоє Святе, благоутробне Господи, і Чесна Кров, і недуга різноманітних зцілення.

Осквернений діла безмісними окаянний, Твого Пречистого Тіла і Божественні Крові недостойний єсть, Христе, причастя, якого ж сподоби мене.

Приспів: Пресвята Богородице, спаси нас.

Богородичний: Землі блага, благословенна Богоневесто, клас прозябшая непаханий і рятівний світові, сподоби мене цієї ядуща спастися.

Пісня 3

Ірмо́с: На камені мене віри утвердивши, розширив уста моя на вороги моя. Бо звеселі дух мій, позаспівуючи: немає святий, як Бог наш, і нема праведний більше Тобі, Господи.

Приспів: Серце чисто твори в мені, Боже, і дух прав онови в утробі моїй.

Сльозні мені поклади, Христе, краплі, скверну серця мого очищаючі: бо добрим сумлінням очищений, вірою приходжу і страхом, Владико, до причастя Божественних Дарів Твоїх.

Приспів: Не відкинь мене від лиця Твого, і Духа Твого Святого не відійми від мене.

Нехай буде для мене гріх Пречисте Тіло Твоє, і Божественна Кров, Духа ж Святого спілкування, і в життя вічне, Людинолюбне, і пристрастей і скорбот відчуження.

Приспів: Пресвята Богородице, спаси нас.

Богородичний: Хліба тваринного Трапеза Пресвята, понад милість заради того, хто зійшов, і світовий новий живіт даючого, і мене нині сподоби недостойного, зі страхом скуштувати цього, і живу бути.

Пісня 4

Ірмо́с: Прийшов Ти від Діви, не ходи, ані Ангел, але Сам, Господи, втілишся, і спас Ти всього мене чоловіка. Тим кличу Ти: слава силі Твоєї, Господи.

Приспів: Серце чисто твори в мені, Боже, і дух прав онови в утробі моїй.

Захотів Ти, нас ради втілишся, Многомилостивий, закланий бути як овча, гріх заради людських: тим же молю Тебе, і моя очисти гріхи.

Приспів: Не відкинь мене від лиця Твого, і Духа Твого Святого не відійми від мене.

Зціли душі моєї виразки, Господи, і всього освяти: і сподоби, Владико, бо нехай причащаюсь таємні Твої Божественні вечері, окаянний.

Приспів: Пресвята Богородице, спаси нас.

Богородичний: Умилостивий і мені сущий від утроби Твоєї, Владичице, і дотримуйся мене нескверна раба Твого і непорочна, бо нехай прийом розумного бісеру освячусь.

Пісня 5

Ірмо́с: Світла Творчому Творцю, Господи, настанови нас у світлі Твоїх наказів. хіба бо Тобі іншого бога не знаємо.

Приспів: Серце чисто твори в мені, Боже, і дух прав онови в утробі моїй.

Як пророкуєш, Христе, нехай буде лихому рабові Твоєму, і в мені перебудуй, як обіцяв: се бо Тіло Твоє ям Божественне, і п'ю Кров Твою.

Приспів: Не відкинь мене від лиця Твого, і Духа Твого Святого не відійми від мене.

Слово Боже і Боже, вугілля Тіла Твого нехай буде мені похмурому на просвіту, і очищення опоганеної душі моєї Кров Твоя.

Приспів: Пресвята Богородице, спаси нас.

Богородичний: Маріє, Мати Божа, пахощі чесне селище, Твоїми молитвами посуд мій вибраний зроби, бо і освячень причащуся Сина Твого.

Пісня 6

Ірмо́с: У безодні гріховною валяючись, невичерпну милосердя Твого закликаю безодню: від попелиці, Боже, зведи мене.

Приспів: Серце чисто твори в мені, Боже, і дух прав онови в утробі моїй.

Ум, душу і серце освяти, Спасе, і тіло моє, і сподоби неосудно, Владико, до страшним Тайнамприступити.

Приспів: Не відкинь мене від лиця Твого, і Духа Твого Святого не відійми від мене.

Хай би усунувся від пристрастей, і Твоя благодать мав би додаток, живота ж твердження, причастя Святих, Христе, Таїн Твоїх.

Приспів: Пресвята Богородице, спаси нас.

Богородичний: Боже, Боже, Слово Святе, всього мене освяти, що нині приходить до Божественних Твоїх Таїнств, Святі Матері Твоєї благаннями.

Кондак, голос 2-й

Хліб, Христе, взяти не зневажи мене, Тіло Твоє, і Божественну Твою нині Кров, пречистих, Владико, і страшних Твоїх Таїн причаститися окаяннаго, нехай не буде мі в суд, нехай же буде мі в живіт вічний і безсмертний.

Пісня 7

Ірмо́с: Тілу золотому премудрі діти не послужили, і в полум'я самі йшли, і боги їхні лаяли, серед полум'я закричав, і зроси я Ангел: Почулись вже уст ваших молитва.

Приспів: Серце чисто твори в мені, Боже, і дух прав онови в утробі моїй.

Джерело благих, причастя, Христе, безсмертних Твоїх нині Таїнств нехай буде ми світло, і живіт, і безпристрасність, і до успіху ж і множення чесноти Божественніша клопотання, єдине Благо, як нехай славлю Тебе.

Приспів: Не відкинь мене від лиця Твого, і Духа Твого Святого не відійми від мене.

Хай позбавлюся пристрастей, і ворогів, і злиднів, і всякої скорботи, трепетом і любов'ю з благоговінням, Чоловіколюбче, приступай нині до Твоїх безсмертних і Божественних Тайн, і співати Тобі сподоби: благословен Ти, Господи, Боже отче наших.

Приспів: Пресвята Богородице, спаси нас.

Богородичний: Спаса Христа, що народжує більше розуму, Богоблагодатна, молю Тя нині, раб Твій, Чисту нечистий: хочеш мене тепер до пречистих Тайн приступити, очисти всього від скверни плоті і духу.

Пісня 8

Ірмо́с: Піч вогняну до юнацького юнака, що пониженого, і полум'я в росу Бога, що поклав, співайте діла, як Господа, і вознесіть на всі віки.

Приспів: Серце чисто твори в мені, Боже, і дух прав онови в утробі моїй.

Небесних, і страшних, і святих Твоїх, Христе, нині Таїн, і Божественні Твої і таємні вечері спільника бути і мене сподоби відчайдушного, Боже, Спасе мій.

Приспів: Не відкинь мене від лиця Твого, і Духа Твого Святого не відійми від мене.

Під Твоє прийшов благоустрій, Блаж, зі страхом кличу Ти: в мені перебудуй, Спасе, і я, як говориш, у Тобі; се бо дерзаючи на милість Твою, ям Тіло Твоє, і п'ю Кров Твою.

Приспів: Пресвята Трійця, Боже наш, слава Тобі.

Троїчен: Тремчу, приймаючи вогонь, та не опалюсь як віск і як трава; але страшного таїнства! але благоутробності Божі! Яко Божественного Тіла і Крове брехання причащаюсь, і нетлінний сотворяюся?

Пісня 9

Ірмо́с: Безпочаткова Батька Син, Бог і Господь, втілившись від Діви, явися нам, затьмарена просвітити, зібрати розточена, тим величну Богородицю величаємо.

Приспів: Серце чисто твори в мені, Боже, і дух прав онови в утробі моїй.

Христос є, скуштуйте і бачите: Господь заради нас, бо за нас давній був, єдиною Собі приніс, бо приношення Отцеві Своєму, заколисується, освячую причащаються.

Приспів: Не відкинь мене від лиця Твого, і Духа Твого Святого не відійми від мене.

Душею і тілом нехай освячусь, Владико, нехай просвітлюся, нехай спасусь, нехай буду дім Твій причастям священних Таїн, що живе Тебе маючи в собі з Отцем і Духом, Благодійнику Многомилостивому.

Приспів: Віддай мені радість спасіння Твого і Духом Владичним утверди мене.

Як вогонь нехай буде ми, і як світло, Тіло Твоє і Кров, Спасе мій, пречесна, опалюючи гріховну речовину, спалюючи ж пристрастей терні, і всього мене просвічуючи, поклонятися Божеству Твоєму.

Приспів: Пресвята Богородице, спаси нас.

Богородичний: Бог воплотись від чистих кровей Твоїх; тим самим всякий рід співає Тебе, Владичице, розумна ж безлічі славлять, бо Тобою яві побачила всіма Того, Хто володарює, що здійснювалося людством.

Достойно є воістину блажити Тебе Богородицю, Присноблаженну і Пренепорочну і Мати Бога нашого. Найчеснішу Херувим і славну без порівняння Серафим, без зніщення Бога Слова, що народжує, сущу Богородицю Тя величаємо.

Святий Боже, Святий Міцний, Святий Безсмертний, помилуй нас.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу, і нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Пресвята Трійці, помилуй нас; Господи, очисти наші гріхи; Владико, пробач беззаконня наша; Святий, відвідай і зціли немочі наша, заради Твого імені.

Господи помилуй. (Тричі)

Слава Отцю і Сину і Святому Духу, і нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Отче наш, що Ти на небесах! Так святиться ім'я Твоє, Нехай прийде Царство Твоє, нехай буде воля Твоя, бо на небі та на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і залиши нам борги наші, як і ми залишаємо боржником нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.

Якщо тиждень, тропар недільний за голосом. Якщо ж ні, справжні тропарі, глас 6-й:

(Video) ЛЮДИНО ЙДИ ДО СПОВІДІ !!! ПРИКЛАД СПОВІДІ

Помилуй нас, Господи, помилуй нас; бо всякої відповіді дивно, цю Ти молитву, бо Владиці, грішній приносимо: помилуй нас.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.

Господи, помилуй нас, бо на Тебе уповахом; не прогнивайся на нас зело, нижче згадай беззаконня наших, але приглянься й нині, як благодатний, і визволи нас від ворогів наших. Ти бо Бог наш, і ми люди Твої, усі діла руку Твою, і ім'я Твоє закликаємо.

І тепер і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Милосердя дверей відверни нам, благословенна Богородице, що сподіваються на Тебе нехай не загинемо, але нехай позбавимося Тобою від бід: Ти бо спасіння роду християнського.

Господи помилуй. (40 разів) І поклони скільки хочеш.

Хоча ясти, чоловіче, Тіло Владичне,

Страхом приступи, та не опалишся: бо вогонь є.

Божественну ж пия Кров до спілкування,

Перше примирись ти засмученим.

Теж зухвала, таємнича брашно яждь.

Інші вірші:

Перед причастям страшні жертви,

Животворячого Тіла Владичня,

Сим помолися образом з трепетом:

Молитва 1-а, Василя Великого

Владико Господи Ісусе Христе, Боже наш, Джерело життя і безсмертя, всі тварі видимі і невидимі Творцю, безпочаткового Отця сприйнятливий Син і собезначальний, премногія заради доброти в останні дні в тіло обликайся, і роздягнися, і погреби Кровою відновивши природу, що розтліла гріхом наше, Сам, Безсмертний Царю, прийми і моє грішне покаяння, і прихили вухо Твоє мені, і почуй моє слова. Бо Господи, що згрішили на небо й перед Тобою, і нехай гідний побачити на висоту слави Твоєї, бо прогніваєш Твою благость, Твої заповіді переступивши, і не послухавши Твоїх наказів. Але Ти, Господи, незлобивий цей, довготерпеливий і багатомилостивий, не зрадив мене загинути з моїми беззаконнями, мого всіляко чекаючи навернення. Ти ж говориш, Чоловіколюбче, пророком Твоїм, бо хотінням не хочу смерті грішника, але що обернеться і живу бути йому. Не хочеш бо, Владико, створення Твоєї руку погубити, нижче благоволіш про смерть людства, але хочеш всім спастися, і в розум істини приїти. Тим же я, а ще й недостойний небесі й землі, і сіючи причасні життя, всього собі послухавши гріха, і солодком поневоливши, і Твій осквернивши образ; але творіння і творіння Твоє був, не розпачую свого спасіння окаянний, на Твоє ж безмірне благоустрою дерзая, приходжу. Прийми бо й мене, Людяколюбче Господи, як блудницю, як розбійника, як митаря і як блудного, і візьми мій тяжкий тягар гріхів, гріх уземляй миру, і немочі людські зціляй, трудяться і обтяжені, але грішні на покаяння. І очисти мене від усякої скверни плоті й духу, і навчи мене чинити святиню в страху Твому: бо нехай чистою зведенням совісті моя, святинь Твоїх частину приймаю, з'єднуюся святому Тілу Твоєму і Крові, і маю Тобі в мені живе і перебуваюче, з Отцем, і Святим Твоїм Духом. Їй, Господи Ісусе Христе, Боже мій, і нехай не до суду буде причастя пречистих і життєдайних Таїн Твоїх, нижчий нехай немощений буду душею ж і тілом, від чого недостойне тим причащатися, але дай мені, навіть до кінцевого мого подиху, неосудно сприймати частина святинь Твоїх, у Духа Святого спілкування, на дорогу живота вічного, і на сприятливу відповідь на Страшному судищі Твоєму: бо я з усіма вибраними Твоїми спільник буду нетлінних Твоїх благ, що приготував Ти тим, хто любить Тебе, Господи, в яких же преслав повіки. Амінь.

Молитва 2-я, святого Іоанна Золотоустого

Господи Боже мій, вем, що ні гідний, нижчий задоволений, та під дах унидеші храму душі моєї, зане весь порожній і впав їсти, і не маши в мені місця гідна що главу підхилити: але як з висоти нас ради упокорив Ти Себе, змирись і нині смирення моє; і як сприйняв Ти в вертепі і в яслах безсловесних лещи, сице сприйми і в яслах безсловесні моя душі, і в осквернене моє тіло внизу. І як не вдостоїв ти вніти, і свечеряти з грішниками в домі Симона прокаженого, так хоч бажали внити і в дім смиренні душі мої, прокажені й грішні; і як не відкинув Ти подібну до мене блудницю і грішну, що прийшла й торкнулася Тебе, то милосердися і про мене грішного, що приходить і торкається Ти; і як не погордився ти поганих її уст і нечистих, що цілують Тебе, нижче моїх погордливих осквернілих вони уст і нечистих, нижче гидких моїх і нечистих уст, і поганого і нечистого мого язика. Але нехай буде мені вугілля пресвятого Твого Тіла, і чесні Твоєї Крові, на освячення і просвітництво і здоров'я смиренної моєї душі і тілу, на полегшення тяжкості багатьох моїх гріхів, на дотримання від всякого диявольського дійства, на відганяння і заборону зла, на умертвлення пристрастей, на забезпечення заповідей Твоїх, на додаток Божественні Твоєї благодаті, і Твого Царства присвоєння. Не бо бо зневажай приходжу до Тебе, Христе Боже, але бо дерзаючи на невимовну Твою благість, і нехай не на мнозі віддаляйся спілкування Твого, від мисленного вовка звіровловлений буду. Тим же молюся Тобі: бо єдиний цей Святий, Владико, освяти мою душу і тіло, ум і серце, черева і нутрощі, і всього мене віднови, і вкорени страх Твій в одесі моїх, і освячення Твоє невід'ємно від мене сотвори; і буди ми помічник і заступник, окормляючи в світі живіт мій, сподобляючи мене і праворуч Тобі наперед, зі святими Твоїми, молитвами і моліннями Пречисті Твої Матері, неречових Твоїх служителів і пречистих сил, і всіх святих, що від віку Тобі благоугодили. Амінь.

Молитва 3-я, Симеона Метафрасту

Єдиний чистий і нетлінний Господи, за невимовну милість людинолюбства наше все сприйняте змішання, від чистих і незайманих кровей більше єства народження Тебе, Духа Божественного нашестю, і благоволенням Отця привласненого, Христе Ісусі, премудрості Божої, і мирі, і світі, і Твоїм сприйняттям життєдайна та рятівна страждання сприйнятий, хрест, цвяхи, копія, смерть, умертви моя душетлені пристрасті тілесні. Похованням Твоїм адова полонячий царства, погреби моя благими помисли лукаво ради, і лукавства духи розори. Триденним Твоїм і живоносним воскресінням занепалого праотця возставивий, відстави мене гріхом поповзлого, образи мені покаяння пропонуючи. Преславним Твоїм вознесінням тілесне обожнює сприйняття, і це десним Отця сідінням пошти, сподоби мене причастям святих Твоїх Таїн десну частину спасаних одержати. Знищенням Утішителя Твого Духа судини чесні священні Твої учні соделавий, приятель і мене покажи Того пришестя. Хоч поки що прийти судити всесвітнішою правдою, благоволій і мені утрести Тя на хмарах, Суддю і Творця мого, з усіма святими Твоїми: нехай нескінченно славословлю і оспівую Тебе, з безначальним Твоїм Отцем, і Пресвятим і Благим і Животворячим Твоїм Духом, і на віки віків. Амінь.

Молитва 4-а, його ж

Як на Страшному Твоєму і неприйнятному чеканні Судилища, Христе Боже, і осуди підіймаєш, і слово творячи про вчинені мною зли; сице днесь, перш навіть не приїти дні осуду мого, у святого Твого Жертвенника предстоячи перед Тобою і перед страшними і святими Ангели Твоїми, схильний від свого сумління, приношу лукаво моє і беззаконне діяння, виявляй це і викривай. Бачиш, Господи, смирення моє, і залиши всі гріхи мої; бач, бо більша за власну голову моя беззаконня моя. Що ж не робив зло? Який гріх не створив? Яке зло не уявиш у душі моїй? Вже бо й діли в содеях: блуд, перелюб, гордість, кичення, докор, хулу, марнослів'я, сміх неподібний, пияцтво, гортанобесие, об'єднання, ненависть, заздрість, сріблолюбство, люботяжіння, лихоімство, самолюбство, славолюбство, славолюбство , наклеп, беззаконня; всяке моє почуття і всякий уд поганих, розтлілих, непотрібний сотворіх, творець був усіляко дияволі. І вем, Господи, бо беззаконня моя перевершила голову мою; але безмірно є безліч щедрот Твоїх, і милість невимовна незлобива Твоя благості, і нема гріх перемагає людинолюбство Твоє. Тим же, пречудний Царю, незлобиви Господи, здивуй і на мені, грішному, милості Твоя, покажи благості Твоєї силу і яви міцність благоутробного милосердя Твого, і звертається прийми до мене грішного. Прийми мене, як прийняв блудного, розбійника, блудницю. Прийми мене, пренемірне і словом, і ділом, і пожадливістю безмісною, і помислом безсловесним згрішивши Тобі. І як у одинадцяту годину тих, що прийшли, прийняв Ти, що нікчемно робиш, так прийми і мене, грішного: багато бо грішних і осквернних, і засмучених Духа Твого Святого, і засмучених людинолюбну утробу Твою і ділом, і словом, і мисленням, в ночі дні, явище і неявлення, волею ж і неволею. І знаємо, що представиш гріхи мої переді мною такими, якими ж мною робилися, і вичерпай слово зі мною про їхні розумом непрощено грішних. Але Господи, Господи, нехай не справедливим судом Твоїм, нижчим за ярість Твою викриви мене, нижче гнівом Твоїм покарай мене; помилуй мене, Господи! Ти ж, Господи, утвердив на мені страх Твій, а я лукаве перед Тобою створив. Тобі бо єдиному грішних, але благаю Тебе, не вниди до суду з рабом Твоїм. Коли ж беззаконня назриш, Господи, Господи, хто постоїть? Бо бо гріх гріх, і не гідний, нижчий задоволений побачити і бачити висоту небесну, від множини гріхів моїх, яких нема числа: бо всяке злодіяння і підступність, і хитрощі сатанине, і розтління, лихослів'я, поради до гріха та інші. збіднівши від мене. Кими ж бо не розтанули гріхи? Кими не утримуючись злими? Всякий гріх удеях, всяку нечистоту вкладених у душу мою, непотрібний був би Тобі, Богові моєму, і людиною. Хто поставить мене, в лиця зла і частка занепалої гріхи? Господи Боже мій, на Тебе уповах; якщо ми є спасіння надія, коли переможе людинолюбство Твоє множини беззаконь моїх, буди ми спаситель, і за щедрами Твоїми і милістю Твою, ослаби, залиши, прости, ми вся, еліка Ти грішних, бо багатьох лих сповнися душа моя, і нема в мені спасіння надії. Помилуй мене, Боже, за великою милістю Твоєю і не віддай мені за ділами моїми, і не осуди мене за діяннями моїми, але зверни, заступи, визволи душу мою від злих і лютих сприйняттів, що зростають їй. Врятуй мене заради милості Твоєї, нехай де помножиться гріх, рясніє благодать Твоя; і прославлю Тебе завжди, всі дні живота мого. Ти бо Бог каючихся і Спас грішників; і Тобі славу посилаємо з Безначальним Твоїм Отцем і Пресвятим і Благим, і Животворячим Твоїм Духом нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва 5-та, святого Іоанна Дамаскіна

Владико Господи Ісусе Христе, Боже наш, єдиний маєш владу людиною залишати гріхи, бо добрий і Людинолюбець зневажи моя вся у віданні і не у віданні гріхи, і сподоби мене несуджено причаститися Божественних, і преславних, і пречистих, і тяжкість, ні на муку, ні на додаток гріхів, але на очищення, і освячення, і заручини майбутнього Живота і царства, на стіну і допомогу, і на заперечення супротивних, на винищення багатьох моїх гріхів. Ти бо Бог милості, і щедрот, і людинолюбства, і Тобі славу посилаємо, з Отцем, і Святим Духом, тепер і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва 6-а, святого Василя Великого

Вем, Господи, бо негідно причащаюсь пречистого Твого Тіла і чесні Твоя Крові, і винний ємь, і суд собі ям і пію, не розважаючи Тіла і Крові Тобі Христа і Бога мого, але на щедроти Твоя дерзаю приходжу до Тебе, що я говорив: , І п'єш кров Мою, в Мені перебуває, і Я в ньому. Умилосердися, Господи, і не викрий мене грішного, але сотвори зі мною за милістю Твоєю; і нехай будуть мені свята ця на зцілення, і очищення, і просвітництво, і збереження, і спасіння, і на освячення душі і тіла; на відганяння всякого мріяння, і лукавого діяння, і дійства диявольського, подумки в одесі моїх чинного, на сміливість і любов, що до Тебе; у виправлення житія та утвердження, на повернення чесноти та досконалості; на виконання заповідей, у Духа Святого спілкування, на дорогу живота вічного, у відповідь сприятливий на Страшному судищі Твоєму: не до суду чи засудження.

Молитва 7-а, святого Симеона Нового Богослова

Від поганих уст, від мерзенного серця, від нечистого язика, від душі осквернені, прийми моління, Христе мій, і не зневажай моїх ні словес, нижче образів, нижчих за безстудість. Дай мені сміливо говорити, що хочу, Христе мій, більше ж і навчи мене, що мені належить творити і глаголати. Згрішивши більше блудниці, яже відведе, де живеш, мирно купивши, прийде зухвало помазати Твої нозі, Бога мого, Владики і Христа мого. Як він не відкинув Ти, що прийшла від серця, нижче мене похнюпися, Слове: Твої ж мі подажь нозі, і тримати і цілувати, і струменями слізними, як багатоцінним світом, ця зухвало помазати. Омий мене сльозами моїми, очисти мене, Слове. Покинь і гріхи мої, і прощення ми подолай. Веси зла безліч, веси і струпи моя, і виразки зриши моя, але і віру весі, і волю зріши, і зітхання чуєш. Не таїться Тобі, Боже мій, Творчий мій, Збавитель мій, нижче крапля слізна, нижче краплі частина якась. Незроблене моє бачите очі Твої, у книзі Твоєї і ще невиконана написана Тобі суть. Бачиш смирення моє, бачи працю мою ялинку, і гріхи вся залиши ми, Боже всіляких: нехай чистим серцем, трепетною думкою, і душею скорботною, нескверних Твоїх причащуся і пресвятих Таїн, імі ж пожвавлюється і обожнюється всякий їдий і пий; Ти ж говориш, Владико мій: кожний їдий Мою Плоть, і пий Мою Кров, у Мені бо цей перебуває, в ньому і Я є. Істинне слово всяке Владики і Бога мого: божественних бо причащайся і боготворячих благодатей, не бо є один, але з Тобою, Христе мій, Світлом трисонячним, що просвічує світ. Та не єдиний я буду, крім Тебе Живодавця, дихання мого, живота мого, радості мого, спасіння світу. Цього ради Тебе приступиш, як зриши, зі сльозами, і душею скрушеною визволення моїх гріхів прошу прийняти ми, і Твоїх життєдайних і непорочних Таїнств причаститися неосудно, нехай перебудеш, як говориш, зі мною треокаянним: хай не окрім мене чарівник захопить мене лестощів, і спокуса відведе твоїх словес Твоїх. Задля цього до Тебе припадаю, і тепле кричу Ти: як блудного прийняв ти, і блудницю, що прийшла, так прийми мене блудного і поганого, Щедре. Душею сокрушенною, нині бо до Тебе приходя, вем, Спасе, як інший, як я, не прегріши Тобі, нижче содея діяння, яже я содеях. Але це поки що, як не величність гріхів, ні гріхів безліч перевершує Бога мого багато довготерпіння, і людинолюбство крайнє; але милістю сострасті теплі каючися, і чистиши, і світлиши, і світла твориш причасники, спільники Божества Твого робиш незаздрісно, ​​і дивне і Ангелом, і людським мисленням, розмовляєш їм багато разів, як другом Твоїм істинним. Оця зухвала творять мене, ця вперяють мене, Христе мій. І дерзаючи Твоїм багатим до нас благодіянням, радіючи разом і тремтячи, огневи причащаюсь трава цей, і дивне диво, зрошуємо неопально, як бо купина древле неопальне горящі. Нині вдячною думкою, вдячним же серцем, вдячними моїми удесами, душі і тіла мого, поклоняюся і величаю, і славословлю Тебе, Боже мій, бо благословенна суща, нині ж і на віки.

Молитва 8-а, святого Іоанна Золотоустого

Боже, ослаби, залиши, прости мені гріхи моя, бо Ти грішних, а ще словом, ще ділом, ще мисленням, волею чи неволею, розумом чи нерозумом, вся ми прости як добрий і Людинолюбець, і молитвами Пречисті Твоя Матері, розумних Твоє святих сил, і всіх святих від віку Тобі благоугодивших, неосудно благоволіли прийняти ми святе і пречисте Твоє Тіло і чесну Кров, на зцілення душі ж і тіла, і на очищення лукавих моїх помислів. Як Твоє є царство і сила і слава, з Отцем і Святим Духом, тепер і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Його ж, 9-а

Нехай задоволений, Владико Господи, нехай увійдеш під кров душі моєї; але ніж хочеш Ти, як Чоловік, жити в мені, дерзаючи приступаю; наказуєш, і відчиню двері, що Ти єдиний створив ти, і ввійдеш з людинолюбством як єси, ввійдеш і просвічуєш похмурий мій помисл. Вірую, бо це сотвориш: не бо блудницю, що зі сльозами прийшла до Тебе, відгнав Ти; нижче митаря відкинув Ти покаявшись; нижче розбійника, пізнавши Царство Твоє, відгнав Ти; нижче гонителя покаявшаяся залишив еси, що бе: але від покаяння Тобі прийшли вся, в особі Твоїх друзів вчинив еси, Єдиний цей благословенний завжди, нині і в нескінченні віки. Амінь.

Його ж, 10-та

Господи Ісусе Христе Боже мій, ослаби, залиши, очисти і пробач мені грішному, і непотрібному, і недостойному рабу Твоєму, гріхи, і гріхи, і гріхопадіння моя, бо Ти від юності моєї, навіть до сьогодення і години грішних: ще в розумі і в нерозумінні, якщо в словесі або справах, або помислі і думках, і починання, і всіх моїх почуттях. І молитвами безнасінно народжені Тебе Пречисті та Приснодіви Марії, Матері Твоєї, єдині непосоромні надії та заступництва та спасіння мого, сподоби мене неосудно причаститися пречистих, безсмертних, життєдайних і страшних Твоїх Таїнств, на оставлення гріхів та міцність, зцілення, і здоров'я душі ж і тіла, і в споживання і цілковите погублення лукавих моїх помислів, і помислів, і підприємств, і нічних мрій, темних та лукавих духів; бо Твоє є царство, і сила, і слава, і честь, і поклоніння, з Отцем і Святим Твоїм Духом, тепер і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва 11-а, святого Іоанна Дамаскіна

Перед дверима храму Твого предстою, і лютих думок не відступаю; але Ти, Христе Боже, митаря виправдивий, і хананею помилуваний, і розбійнику раю дверей відчинений, відверни ми нутрощі людолюбства Твого і прийми мене, що приходить і торкається Тебе, як блудницу, і кровоточиву, я убо краю ризи Твоя а пречистеї Твої нозі утримавши, дозволу гріхів понесе. Я ж, окаянний, все Твоє Тіло дерзаючи сприйняти, нехай не опалений буду; але прийми мене, як оні, і просвіти мої душевні почуття, попаляючи моя гріховні провини, молитвами безнасінно Різдво Тя, і Небесних сил; бо благословенний Ти на віки віків. Амінь.

Молитва святого Іоанна Золотоустого

Вірую, Господи, і сповідую, що Ти є воістину Христос, Син Бога живого, прийшов у світ грішні врятувати, від яких перший є аз. Ще вірю, що це найчистіше Тіло Твоє, і ця сама є чесна Кров Твоя. Молюся бо Тобі: помилуй мене, і вибач мені гріхи моя, вільна і мимовільна, що словом, що ділом, що веденням і незнанням, і сподоби мене неосудно причаститися пречистих Твоїх Таїнств, на залишення гріхів, і в життя вічне. Амінь.

Приходячи ж причаститися, вимовляй подумки цю молитву:

Владико Человеколюбче, Господи Ісусе Христе Боже мій, хай не в суд мені будуть Свята ця, за що я не гідний бути: але в очищення і освячення душі ж і тіла, і в заручини майбутні життя і царства. Мені ж, щоб приліплятися Богові, благо є, думати в Господі надія спасіння мого.

Вечери Твоєї таємні сьогодні, Сину Божий, причасника мене прийми; не бо ворогом Твоїм таємницю повем, ні лобзання Ти дам, як Юда, але як розбійник сповідаю Тебе: згадай мене, Господи, в Царстві Твоєму.

Приготування до сповідання гріхів

Під час сповіді людина примиряється з Христом, вона відкриває Йому свої гріхи у присутності клірика, що є посередником між Богом і людиною. Після закінчення сповідання клірик читає над сповідником дозвільну молитву - молить Бога про прощення гріхів того, хто кається.

Канони до сповіді та причастя читати. Молитви перед сповіддю та причастям: правильна підготовка до святих обрядів (2)Під час сповіді необхідно говорити лише про свої гріхи.

До сповіді слід ретельно підготуватися, а для цього необхідно усвідомити гріховність свого житія та розуміти, що є гріх – будь-яка дія чи думка, що суперечать Заповідям.

 • Невіра в Бога, створення собі кумирів, поклоніння ідолам, спілкування з магами;
 • Нехтування людьми, засудження їхніх недоліків, блуди та розпусні діяння;
 • Вбивство;
 • Вчинення абортів, що дорівнює вбивству (крім переривання вагітності за медичними показаннями);
 • Крадіжка чужого майна, брехня та наклеп.

Під час скоєння Таїнства необхідно говорити лише про свої гріхи, не потрібно їх применшити або шукати виправдання. Не варто шукати «церковних» слів, свої гріхи слід описувати звичайною мовою. Не варто соромитися священика при описі своїх провин: клірик приймає дуже багато сповідей і давно нічого не дивується, причому гріхи протягом століть не змінюються, просто кожна людина їх описує по-різному. Священик ніколи не засудить того, хто кається, він лише може дати пораду як вчинити в тій чи іншій ситуації, і обов'язково помолиться за кожного грішника.

Не треба починати сповідь із «легких» гріхів: порушення посту, неповідання богослужіння, носіння, наприклад, штанів (для жінок). Богу не потрібне копання у щоденних дрібницях. Він очікує від кожного сповідника зречення від гріха, любові та повної віддачі серця, терпіння та прощення. Важливо сповідувати можливі смертні гріхи: вбивство, злодійство, зречення віри, перелюбство.

Важливо! Священик може призначити епітимію. Це означає заборону деякий час на причастя, творіння молитви, скоєння земних поклонів. Це не є покарання за гріхи, а засіб для знищення гріха та очищення душі.

Пам'ятка тому, хто готується до Святого Причастя

Причастя має відбуватися «на суд і над осуд», при цьому необхідно виконати низку умов.

Канони до сповіді та причастя читати. Молитви перед сповіддю та причастям: правильна підготовка до святих обрядів (3)Сповідь

 1. Людина повинна розуміти, що вона не просто скуштує Кров і Плоть Христові, а незабаром з'єднається із Творцем для свого освячення та очищення гріхів.
 2. У причасника має бути повністю відсутні лицемірство і бути Страх Божий, що і є початок мудрості людської.
 3. Душа людини повинна відчувати спокій, їй повинна бути чужа злість, ворожнеча та ненависть. Лише у такому стані можна підходити до Чаші.
 4. Заборонено порушувати церковні канони, необхідно перебувати у межах морального життя. Тільки таким людям дарується благодать.
 5. Перед скоєнням Таїнства обов'язково відпущення гріхів.
 6. Необхідне дотримання літургійного посту: з 24 години ночі напередодні і до прийняття Святих Христових Таїн заборонено що-небудь їсти і пити. Приступати до Причастя необхідно натще. У дні нічних служб перед великими святами тривалість літургійного посту має становити щонайменше 6 годин. Послаблення дається лише тяжкохворим людям: дозволяється прийняти ліки та запити їх ковтком води (але перед причастям необхідно повідомити про це священика).
 7. Важливо дотриматися подружнього посту протягом кількох діб. Але слід врахувати сімейні обставини, щоб цей пост був не на шкоду причаснику та його сім'ї. Під час Світлого тижня тілесний пост дозволяється не дотримуватися.

У храмі після читання молитви «Отче наш» причаснику слід підійти до вівтаря і чекати, коли священик винесе Чашу з Дарами. Після виходу кліру з царської брами, слід схрестити руки на грудях (праву руку покласти на ліву) і підійти до Чаші в порядку черги. Священику необхідно озвучити своє ім'я, дане при хрещенні, а потім благоговійно прийняти Тіло та Кров Христові, поцілувати край Чаші, відійти до столика, де причасникам роздають шматочки просфори та теплоту. Але додому поки що не можна йти, після проповіді священик винесе Розп'яття, до якого треба прикластися губами.

Відео про підготовку до сповіді

Які молитви читати перед сповіддю та Причастям?

Завдання життя будь-якої віруючої людини – духовне оновлення. Зробити це можна за допомогою двох потужних засобів, наданих самим Господом, – сповіді та Причастя. Призначення сповіді – очистити людське сумління від усього нечистого, підготувати людину до прийняття святих Тайн. У Причасті ж віруючий з'єднується з Ісусом, приймає Божественне життя і всі блага, пов'язані з нею: міцність і бадьорість духу, добрі думки та почуття, сили та бажання творити добро. Ці два обряди – сповідь і Причастя, вимагають ретельної підготовки, насамперед підготовки молитвою.

Загальні принципи підготовки до причастя

До таїнства Святого Причастя віруючий допускається лише після деяких підготовчих заходів, що включають молитву, піст і покаяння. Приготування до Причастя Церква називає говінням. Говіння займає зазвичай 3-7 днів і має пряме відношення як до духовного, і до фізичного життя. У дні говіння людина готується до зустрічі з Господом, яка відбудеться під час таїнства Причастя.

Загалом підготовка до Причастя складається з наступних етапів:

 • пост безпосередньо перед Причастям;
 • перебування на вечірньому богослужінні напередодні обряду;
 • проголошення певного набору молитов;
 • утримання від їжі та пиття в день Причастя – з півночі до самого таїнства;
 • сповідь у священнослужителя, під час якої він приймає рішення про допуск людини до Причастя;
 • перебування на Божественній літургії.

Говіння спрямовано усвідомлення людиною своїх гріхів, їх сповідання перед духовним обличчям і Богом, початку боротьби з гріховними пристрастями. Той, хто вірує під час підготовки до Причастя, повинен віддалитися від усього, що наповнює його душу непотрібною суєтою. Господь вселяється тільки в чисте серце, тому до говіння треба підійти з максимальною серйозністю та зосередженістю.

Піст та його особливості

У дні говіння віруючий повинен дотримуватись тілесної чистоти – іншими словами, утримання від інтимної близькостіта подружніх відносин. Обов'язковим є обмеження їжі (пост). Пару слів про піст:

 • тривалість посту має бути не менше 3 днів;
 • у ці дні слід відмовитися від будь-якої їжі, що має тваринне походження (м'ясні та молочні продукти, яйця). Якщо піст суворий, виключається і риба;
 • продукти рослинного походження (овочі, фрукти, зернові, борошняні вироби) повинні споживатися у помірній кількості.

Якщо людина тільки недавно долучилася до Церкви, або довгий час не зверталася до неї, забувши про Бога, або ж не дотримувалася всіх встановлених постів, священнослужитель у цьому випадку може призначити їй додатковий пост завдовжки 3-7 днів. Суворе обмеження в їжі в цей час має також поєднуватися з помірністю прийняття їжі та пиття, з помірністю від відвідувань закладів та заходів розважального характеру (театри, кіно, клуби та інше), з помірністю від перегляду розважальних телепередач, фільмів та від прослуховування популярної світської музики . Розум людини, що готується до Причастя, не повинен розважатися і розмінюватися на дрібниці.

Найсуворіший пост припадає на день напередодні таїнства Причастя, починаючи з півночі. У цей час утримання від їжі та пиття має бути абсолютним. На причастя слід вирушати на голодний шлунок. Також на цей період людина має повністю відмовитися від куріння та вживання спиртного. Жінкам не дозволяється приймати Причастя у дні очищення (під час менструації).

Про поведінку та настрій перед Причастям

Людині, яка готується до Причастя, слід відпустити всі негативні почуття та емоції (ненависть, злість, роздратування, гнів та інше). Також потрібно пробачити своїх кривдників і вибачитися у тих, хто був колись вами скривджений, примиритися з тими, з ким стосунки були не в ладах. Свідомість має бути вільно від осуду, непотрібних думок. Слід також відкинути суперечки, порожні розмови. Час найкраще проводити в тиші та самоті, за читанням Євангелія та духовних книг. Якщо є можливість, обов'язково потрібно відвідувати богослужіння, що проводяться у церкві.

Про молитовне правило

Молитва – це особиста бесіда людини з Богом, яка полягає у зверненні до Нього з проханнями про прощення гріхів, про надання допомоги у боротьбі з гріховними пристрастями та пороками, про дарування милості у життєвих та духовних потребах.

Людина, яка готується до Причастя, у дні говіння повинна ретельніше і старанніше дотримуватися щоденного домашнього молитовного правила. Ранкові та вечірні молитви слід вимовляти обов'язково у повному складі. Також щодня необхідно читати хоча б за одним каноном.

Молитовна підготовка до Причастя включає наступні молитви:

 • ранкове молитовне правило;
 • молитви на сон прийдешнім;
 • “Канон покаяний до Господа нашого Ісуса Христа”;
 • "Канон молебний до Пресвятої Богородиці";
 • "Канон Ангелу-Хранителю";
 • “Наслідування до Святого Причастя”.

З текстами молитов можна ознайомитись у Додатку до цієї статті. Ще варіант – підійти до священнослужителя з “Молитвословом” та попросити його відзначити все необхідне.

Вимовлення всіх молитов перед таїнством Причастя потребує спокою, уважності, зосередженості та немалого часу. Щоб було легше дотриматися цієї умови, Церква дозволяє розподілити читання всіх канонів за кілька днів. “Наслідування до Святого Причастя” читати треба напередодні дня таїнства, увечері, перед молитвами на сон прийдешнім. Три канони, що залишилися, можна вимовляти протягом трьох днів, після читання ранкових молитов.

Про сповідь

Сповідь – невід'ємна частина говіння. Сповідатися можна або вранці, або ввечері, але обов'язково до початку богослужіння, тому і в храм прийти слід заздалегідь (запізнення – глибокої неповаги). Без сповіді нікого до Святого Причастя не допускають, винятком є ​​лише діти, які не досягли 7 років, і люди, які перебувають у смертельній небезпеці.

У день Святого Причастя

У день Причастя після читання “Отче наш” віруючому слід підійти до вівтаря і чекати, коли винесуть Святі Дари. Не варто ломитися вперед – першими до Чаші потрібно пропустити дітей, старих та хворих людей. Дочекавшись своєї черги, підходячи до Чаші, слід ще здалеку вклонитись і схрестити руки на грудях (праву покласти на ліву). Осяяти себе хресним прапором перед Святою Чашею не треба, щоб випадково її не штовхнути. Перед Чашею потрібно назвати своє повне ім'я, отримане при хрещенні, а потім із благоговінням у душі прийняти Христове Тіло та Кров, проковтнути. Коли Святі Тайни будуть прийняті, слід, не хрестячись, поцілувати край Чаші та відійти до столика, з'їсти просфору та запитати її теплом.

Після прийняття Причастя не можна відразу йти з храму – треба дочекатися, коли священик ходитиме з напрестольним хрестом і цей хрест поцілуватиме. Дуже бажано бути присутнім на подячих молитвах, але в крайньому випадку їх можна читати і вдома.

У день Причастя поведінка причетної людини повинна залишатися благочинною і благоговійною.

Частота причастя

Перші християни приймали Причастя щонеділі. Зараз, у зв'язку зі зміною способу життя людей, Церква рекомендує причащатися, по можливості, під час кожного посту, але не менше одного разу на рік.

Якраз дозріваю до Причастя, готуюся. Дякуємо за необхідні роз'яснення!

Намагаюся хоча б щорічно причащатися, зазвичай під час Великого посту. Почала робити це років 7 тому, відтоді Причастя для мене є обов'язковим таїнством.

© 2017. Всі права захищені

Незвіданий світ магії та езотерики

При використанні цього сайту, ви підтверджуєте свою згоду на використання файлів cookie відповідно до цього повідомлення щодо цього типу файлів.

Якщо ви не згодні з тим, щоб ми використовували цей тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера або не використовувати сайт.

Таїнство сповіді та причастя

Сповідь або покаяння є одним із семи християнських Таїнств, в ході якого кающийся сповідується священикові, представнику Господа на землі, у своїх гріхах, після чого здійснюється прощення гріхів. Вважається, що ці Таїнства встановлені самим Ісусом Христом. Для досягнення кращого результатучитаються молитви перед сповіддю та причастям, як стверджує православ'я, це дозволяє віруючому налаштуватися на потрібний лад.

Щоби ритуал пройшов за всіма правилами, потрібно підготуватися перед причастям:

 • Необхідно усвідомити свою гріховність, щиро, сердечно покаятися у скоєних гріхах.
 • Потрібно зрозуміти бажання залишити гріх і більше не повторювати його, вірячи в Ісуса Христа, сподіваючись на його милосердя.
 • Потрібно вірити в те, що сповідь має достатню силу, щоб очистити гріхи.

Щоб отримати відпущення гріхів, вам доведеться пройти Таїнство хрещення в церкві до причастя, ставши православним християнином.

Крім того, існують деякі прості правила:

 • Згадайте всі злі слова, починаючи з 7 років або з моменту хрещення, визнайте виключно свою провину в тому, що вимовили їх.
 • Підносите молитви перед Богом, обіцяйте, що за його допомогою ви докладете всіх старань, щоб виключити повторення гріха, намагатиметеся творити добро.
 • Якщо гріх спричинив шкоду ближньому, потрібно загладити завдану шкоду.
 • Пробачити гріхи тих, хто завдав моральної чи матеріальної шкоди вам до того, як станеться причастя.

Ви повинні відчувати щире каяття під час сповіді, тільки тоді Господь зможе осяяти світлом вашу душу. А якщо ви вирішили сповідатися "для галочки", краще зовсім цього не робити. Це – велике Таїнство, а не формальність.

Щоб пройти ритуал причастя потрібно:

 • Усвідомити сенс ритуалу. Ваша мета стати причастником Божества, з'єднатися з Христом, очиститись від гріха.
 • Усвідомити необхідність обряду. Підносите молитви, щиро бажайте пройти його.
 • Набути душевного світу, стану, протилежного злобі, ворожнечі, ненависті.
 • Чи не порушувати церковні канони.
 • Своєчасно проходить сповідь.
 • Дотримуватися посту.
 • Брати участь у богослужіннях, молитися вдома.
 • Тримати тіло та дух у чистоті.

Молитви допоможуть підготуватися до Таїнств

До таїнства святих сповіді та причастя треба готуватися покаянням, постом, крім того, у цей час також читаються молитви. Існує кілька різновидів молитов, деякі з яких можна читати вдома або у храмі. Читання молитви на причастя допоможе очиститись духовно, підготуватися до ритуалу, зробить його набагато простішим.

Православні християни зазначають, що така підготовка справді робить процес приємнішим, дозволяє краще усвідомити його сенс, звільняє від тривожних думок, дарує розуміння. Можна молитися навіть за своїх близьких, які чекають на ритуал, поза всякими сумнівами, це дозволить їм пройти через нього набагато легше.

Приклади православних молитов

Ознайомтеся з трьома канонами та акафістами, до них входить «канон покаянного до Господа», «молебний канон Пресвятої Богородиці», «канон Ангелу-Хранителю».

Напередодні Великодня рекомендується читати Пасхальний канон. Існує кілька молитов, які потрібно читати перед Таїнством Сповіді. Рекомендується читати їх удома, або у стінах церкви, поставивши свічки навпроти ікони Ісуса Христа.

Деякі правила піднесення молитов

Для того щоб процедура читання молитов пройшла успішно і отримала ефект, потрібно дотримуватися деяких правил, перед ритуалом звертатися до Господа. Правила включають усвідомлення необхідності спілкування з Господом, розуміння сенсу молитов, збереження концентрації.

Не має значення, де відбуватиметься ритуал, вдома чи в церкві, головне пам'ятати, що ви робите і навіщо. Самі тексти молитов рекомендується вивчити напам'ять, це дозволить вам не відволікатися.

Прочитати про інші молитви на обряди:

Молитви перед сповіддю та причастям: коментарі

Коментарів - 3,

Дізнався багато молитов. За оформлення окреме спасибі, все зроблено просто та зі смаком. Особливо порадувало відео наприкінці, дуже інформативно. Багато чого дізнався для себе, як щодо сповіді, так і про причастя. Незабаром практикуватиму отримані знання. Про деякі правила піднесення молитов взагалі не знав. Взагалі за статтю дякую і бережи вас Бог. Амінь.

Читайте краще про те, як підготуватися до сповіді та Причастя на православних сайтах. І Причастя це не обряд, а таїнство. І перед сповіддю не треба жодних молитов читати. І не канон покаяного до Господа, а канон покаяний. І наслідування до Святого Причастя написане не повне - написана лише одна молитва, насправді воно дуже довге. Так само і канони – написали тут лише одну молитву, а не весь канон. Загалом, читайте на православних сайтах, а не тут - дурницю якусь написали.

давно не сповідалася і не причащалася важко було ходити після перенесеної операції не дочекаюся завтрашнього дня йду на сповідь до бога дуже сильно хворію будь ласка

Молитва, яку потрібно читати перед сповіддю та причастям

До обряду Святого Причастя необхідно підготувати себе молитвою, постом і покаянням.

«… нехай причащається єпископ, потім пресвітери, диякони, іподіакони, читці, співаки, аскети, а між жінками – диякониси, діви, вдовиці, потім діти, а потім весь народ по порядку, із сором'язливістю та благоговінням, без шуму».

Підготовка до Причастя на Світлому тижні

Церква не забороняє робити суттєві послаблення дітям. Найправильніше буде в кожному конкретному випадку радитися зі священиком – пам'ятаючи при цьому про головне: відвідування храму, молитва, Причастя Святих Христових Таїн повинні приносити дитині радість, а не бути важким і небажаним обов'язком.

Про частоту причастя

Поклавши говєти в справжній піст, ви прописали, що невдоволені буваєте своїм говінням, хоча любите говєть і хотіли б частіше робити це благочестя християнського. - Як ви не вказали, в чому незадоволені своїм говінням, то нічого про це не скажу, тільки докладу: намагайтеся довести свою говіння до того, щоб вона задовольняла вас. Можете у духовника спитати, як поправити свою говіння. Що стосується частіше, то не треба частішати, тому що ця частина відніме не малу частину благоговіння до цього найбільшій справі, розумію - говіння та причастя. Я, здається, вже писав вам, що досить поговіти і причаститися в кожну велику посаду з 4-х. А в пости перед Великоднем та Різдвом по два рази. І більше не шукайте. Намагайтеся більш своє внутрішнє впорядковувати та удосконалювати».

Канон покаяний до Господа нашого Ісуса Христа з перекладом на російську мову

Які молитви читати перед сповіддю та причастям

Таїнство сповіді – це одне з найважливіших семи таїнств для віруючої православної людини. При цьому не можна просто так прийти на сповідь і пройти причастя, до цього таїнства треба готуватися. Молитви перед сповіддю та причастя підготують душу до очищення душі, допоможуть звернутися до Бога, стати ближче.

Але це не єдине, що потрібно робити для того, щоб пройти підготовку до сповіді та причастя. Кожна людина, яка відвідує православний храм і слід вірі зобов'язана знати, як підготуватися до сповіді та причастя.

Таїнство Сповіді

Кожна людина грішна, але ці гріхи можна спокутувати. Адже очищення душі від зла та гріхів є єдиним шляхом до Бога, тобто очищення відбувається через покаяння. Це покаяння і прощення можна отримати через таїнство Сповіді та Причастя, в цьому і полягає суть цих обрядів.

Всім тим, хто хоче пройти покаяння та очищення, слід знати основні канони перед Сповіддю та Причастям:

Таїнство можуть пройти лише православні хрещені християни. Таїнство хрещення має бути проведене саме священиком, якщо хрестили бабусі та дідусі, то це питання треба індивідуально обговорювати зі своїм духовним наставником.

 • Крім того, що потрібно бути хрещеним, треба твердо і щиро вірити і приймати Одкровення Бога, яким є книга Біблія. Суть Одкровення Бога викладена у Символі віри, яку необхідно вивчити напам'ять.
 • Перед Сповіддю та Причастям треба згадати всі свої злі вчинки, помисли та думки, що починає з 7 років. Слід бути відвертим із самим собою та розуміти, що у всіх гріховних справах вина лежить не на комусь, а саме на тобі.
 • Не можна згадувати про чужі гріхи, навіть якщо вони породили ланцюжок, який змусив вас зробити поганий вчинок. Згадка чужих гріхів, а також розповідь про них на Сповіді також дорівнює гріховній справі
 • У молитвах, які читаються перед таїнством, обов'язково треба обіцяти Богові, що за допомогою його благословення ти більше не повториш знову своїх гріхів.
 • Також, якщо гріховне діяння привело до шкоди близької людини, то перед Сповіддю та Причастям треба докласти максимум зусиль, щоб виправити цю шкоду.
 • Важливо не лише в молитвах просити прощення у Господа, але й самому пробачити всі образи, які завдали нам інші люди.

Після цього осмислення і підготовки слід піти на сповідь до священика. При цьому важливо бути з ним настільки ж відвертим, як із собою. Не треба боятися шокувати священика своїми діяннями, бо тільки священики знають про всі уявні і не уявні гріхи. Існує таємниця Сповіді, це означає, що все сказане священикові не покине його, ця таємниця залишається лише між сповідником та священиком. За розголошення цієї таємниці священик може втратити сан.

Підготовка до таїнства

Після усвідомлення своїх гріхів (а їх можна навіть записати, щоб нічого не забути і не пропустити) слід пройти підготовку до таїнства. Для цього потрібно дотримуватись триденного посту, протягом якого не можна їсти яйця, м'ясну продукцію, молочні продукти. Протягом посту потрібно багато молитись і обов'язково читати Біблію.

Таїнство проводитися в ранковий час, тому через три дні посту напередодні ввечері треба обов'язково відвідати храм, послухати вечірню службу. Під час вечірньої служби треба сповідатись у гріхах. У сам день причастя, коли годинник проллє північ, не можна нічого їсти і пити. Вранці, під час Літургії, треба підійти до святої Чаші, згадуючи Смерть і Воскресіння Христа. Коли служба закінчується, слід подякувати Богові і з чистою душею виходити у світ, щоб чинити добрі вчинки і не чинити колишніх гріхів.

Які молитви слід читати

Але якщо немає такої можливості, то назви молитов, які необхідно прочитати перед таїнством:

 • «Молитва Симеона Нового Богослова»
 • «Молитва св. Іоанна Дамаскіна перед причастям»
 • «Канон покаяний до Господа нашого Ісуса Христа»;
 • «Канон молебний до Пресвятої Богородиці»;
 • "Канон Ангелу-Хранителю";
 • «Наслідування до Святого Причастя».

Сповідь та причастя – це найважливіші, обов'язкові для християн обряди. Незважаючи на те, що православних у нашій країні близько ста мільйонів, далеко не всі знають про те, як правильно сповідатися та причащатися, та про те, що необхідно читати правильні молитви перед цими обрядами.

Для чого слід сповідатися та причащатися

Кожен поважаючий себе християнин має сповідатися і причащатися. Це зобов'язання перед Богом і перед собою. За правилами, дозволяється це робити вдома або не робити взагалі важко хворим людям. Природно, бажання має йти від щирого серця, а не просто тому, що так треба вчинити. Думка церковних служителів вагається — хтось каже, що справжнє бажання причастя і сповідання походить від серця завжди, тому в будь-якому разі вирішувати лише самій людині — сповідатися щодня чи раз на рік. Деякі кажуть, що це таїнство має проводитися не менше п'яти разів на рік: у чотири головні пости та в день ангела.

Мирське життя тяжке, тому що в ньому існує безліч спокус, які змушують відтягувати похід до церкви, але коли людина відводить своє буденне життя на другий план і йде до храму з чистою душею, то це справжнє свято.

Канони до сповіді та причастя читати. Молитви перед сповіддю та причастям: правильна підготовка до святих обрядів (4)

Сповідь та причастя: як готуватися

Одного бажання йти до церкви не зовсім недостатньо, оскільки ці обряди все-таки мають свої правила. Звичайно, якщо є бажання, то все вийде, але приписів так чи інакше необхідно дотримуватися. Потрібна духовна підготовка.

По-перше, необхідно дотримуватися посту протягом мінімум трьох днів. Це обов'язкова умова для кожного віруючого, який поважає себе та Бога.

По-друге, на причастя треба йти із чистою душею. Без образ на будь-кого, у відповідному настрої духу.

По-третє, потрібно підготуватися молитовно. Для цього потрібно відвідати вечірню службу в церкві та вдома прочитати молитви. Прямо перед причастям будинку радять також прочитати «Наслідування до Святого причастя».

Молитва перед сповіддю звучить так:

Боже і Господи всіх, всякого дихання і душі має влада, єдиний зцілити мене. Почуй моління мене, окаянного, і змія, що гніздяться в мені, натхненням Всесвятого і Животворящего Духа умертвивши потреби. І мене, жебрака і нага всякі чесноти сущі, до ніг святого мого отця (духовного) зі сльозами припасти сподоби, і святу його душу до милосердя, що миловати мя, притягні. І даси, Господи, у серці моєму смиренність і помисли благи, що належать грішникові, що погодився Тобі каятися; і нехай не в кінець залиши душу єдину, що поєднується Тебе і сповідала Тебе, і замість світу вибрала і віддала перевагу Тебе. Веси бо, Господи, бо хочу спастися, а ще й лукавий мій звичай перешкодою буває: але можлива Тобі, Владико, суть вся, бо неможливо суть від людини. Амінь.

Після причастя багато людей забуває читати молитву подяки, яка також знаходиться в молитвослові. Це не менш важливо, бо коли причастя завершене, необхідно подякувати Богові за те, що дав можливість наблизитися до нього і стати його частиною, адже причастя — це обряд, обряд, при якому ми куштуємо Тіло і Кров Ісуса Христа. Це акт возз'єднання з самим Богом, і сповідь перед ним є обов'язковою. Без сповіді не буває причастя, оскільки ті, хто не готувався до причастя і не пройшов сповідання, не можуть бути допущені до смакування Крові та Тіла Господнього.

Це звичайні правила, які може виконати кожен. Необхідно бути розсудливими, чистими у своїх думках і готовими духовно до цього великого таїнства, і тоді все минеться добре. Не забувайте готуватися до причастя та сповіді,а також натискайте на кнопки та

08.12.2015 00:40

Сповідь - християнське таїнство, пов'язане з покаянням перед Господом у всіх гріхах. Кожна віруюча людина має пройти через...

(Video) Послідування (правило) до Святого Причастя: вступні молитви, псалми, канон

Videos

1. Покаяння і сповідь: три поради
(Спасо-Преображенський cобор ПЦУ в Києві)
2. МОЛИТВИ ПЕРЕД СВЯТИМ ПРИЧАСТЯМ
(Свято-Михайлівський кафедральний собор м.Житомира)
3. Правило до Причастя. Поєднання трьох канонів, які належить читати у суботу на Повечір'ї.
(Православний Пастир)
4. ПОСЛІДУВАННЯ ДО СВЯТОГО ПРИЧАСТЯ
(Свято-Михайлівський кафедральний собор м.Житомира)
5. Як підготувати дитину до сповіді, причастя, молитви?
(На Спасіння! / For Salvation!)
6. Молитви перед Святим Причастям (українською мовою)
(Юлiя Хмара)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Msgr. Refugio Daniel

Last Updated: 11/21/2022

Views: 5855

Rating: 4.3 / 5 (54 voted)

Reviews: 85% of readers found this page helpful

Author information

Name: Msgr. Refugio Daniel

Birthday: 1999-09-15

Address: 8416 Beatty Center, Derekfort, VA 72092-0500

Phone: +6838967160603

Job: Mining Executive

Hobby: Woodworking, Knitting, Fishing, Coffee roasting, Kayaking, Horseback riding, Kite flying

Introduction: My name is Msgr. Refugio Daniel, I am a fine, precious, encouraging, calm, glamorous, vivacious, friendly person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.